Gvardiol Joško Mančester siti Džek Griliš

Gvardiol je Gvardiolin “X faktor”, ali Njukasl je tvrd orah: Haland pustio krv, Siti ponudio vrh Liverpulu (VIDEO)

Fudbaleri Mančester sitija nisu uspeli slave na teškom gostovanju Njukaslu na Sent Džejms(iz) Parku. Posle velike borbe rezultat je bio 1:1 u prvom meču 6. kola Premijer lige.

U prvom poluvremenu gledali smo dosta dosadan fudbal, a iz jedne od retkih prilika Joško Gvardiol je bio precizan u 35. minutu. Asistirao mu je Džek Griliš.

OVDE pogledajte Gvardiolov gol, inače. njegov prvi ove sezone.

U jednom momentu, meč je bio toliko oštar, da je Erling Haland čak zadobio i posekotinu u predelu Ahilove tetive.

A onda, igrao se 58. minut, kada je sjajno izveden jedanaesterac. Izvršilac kazne bio je Entoni Gordon, a upravo nad njim je i napravljen penal.

Gol sa bele tačke pogledajte OVDE.

Bio je domaći tim u nekoliko momenata i blizu drugog pogotka, odnosno vođstva, ali je odbrana Sitija predvođena Edersonom nekako uspevala da odoli.

Sada Liverpul u slučaju pobede nad Vulvsima može da dođe do prvog mesta na tabeli, a i Aston Vila bi mogla da prestigne Siti u slučaju trijumfa.