Arsenal's Jurrien Timber, left, clears the ball from Manchester City's Jeremy Doku during the English Premier League soccer match between Manchester City and Arsenal at the Etihad stadium in Manchester, England, Sunday, Sept. 22, 2024. (AP Photo/Dave Thompson)
(Foto: Beta/AP Photo/Dave Thompson)

Gvardiola opet preživeo Artetu: Siti golom u poslednjim sekundama izbegao poraz u derbiju

Mančester siti i Arsenal odigrali su nerešeno 2:2 (1:2) u derbiju petog kola engleske Premijer lige. Siti je poveo golom Erlinga Halanda u devetom minutu, ali je Arsenal preokrenuo u prvom poluvremenu pogocima Rikarda Кalafjorija i Gabrijela. Džon Stouns je pogodio u 98. minutu za remi.

Utakmica je počela sjajno za Građane. Već u devetom minutu Savinjo je gurnuo lepu loptu u prostor za Halanda, a Norvežanin je direktno u bliži ugao pogodio mrežu Davida Raje za 1:0. Bio je to njegov deseti gol ove sezone u Premijer ligi, ali je onda sve krenulo nizbrdo za domaćine.

Rodri, najbolji igrač prošlog Evropskog prvenstva, povredio se u 16. minutu i ​​nije mogao da nastavi meč. Arsenal je ubrzo izjednačio. Rikardo Кalafjori je u 22. minutu šutirao sa distance i nebranjeno pogodio dalji ugao gola Edersona za izjednačenje.

Gabrijel je doveo Arsenal u vođstvo na samom kraju drugog poluvremena udarcem glavom posle kornera Sake. Ali Arsenal je bio bez igrača u prvom poluvremenu pošto je Leandro Trosard dobio drugi žuti karton zbog šutiranja lopte posle sudijskog zvižduka.

Arsenal u drugom poluvremenu gotovo da nije imao ambicije da napadne, već je samo čuvao vođstvo. Tim Mikela Artete sedeo je sa devetoricom u niskom bloku dok je Siti krenuo u napad i dominirao posedom. Pogodak za izjednačnje je pao tek u osmom minutu nadoknade u drugom poluvremenu.

Fudbaleri Brajtona i Notingem Foresta su odigrali nerešeno (2:2). Golove za Notingem postigli su Kris Vud u 13. i Ramon Sosa u 70. minutu, dok su strelci za Brajton bili Džek Ninšelvud u 42. i Deni Velbek u 45. minutu. Novi kapiten reprezentacije Srbije Nikola Milenković odigrao je celu utakmicu za Notingem.