Leon Bejli, Aston Vila - Mančester siti; Foto: Beta/AP/Rui Vieira

Gvardiola u neverici: Siti se raspao na Vila parku – Junajted, konačno, dobio derbi!

“Siti će ponovo biti šampion”, rekao je Pep Gvardiola samo dan pre nego što je izgubio od Aston Vile i vezao četvrti meč u Premijer ligi bez pobede. Na “Vila parku” pao je trostruki šampion Engleske i prvak Evrope rezultatom 1:0 (0:0). Bio je ovo četvrti meč Mančester sitija bez Rodrija i upisano je isto toliko poraza.

Ali, kada smo kod brojki, tu je Aston Vila mnogo jača. Naime, Unai Emeri je po prvi put u karijeri savladao Pepa Gvardiolu, u njihovom 14. međusobnom susretu.

No, Vila je došla do, upravo, 14. uzastopne pobede na svom terenu u svim takmičenjima. I to je izjednačen klupski rekord koji datira od, pazite sad, 1931. godine!

Nestvarno igra tim iz Birmingema, a to je pokazao i ove večeri protiv, po mnogima najbolje ekipe današnjice. Jer, u većem delu susreta, pa čak i nakon jedinog gola, domaći su vršili toliki pritisak, da Sitijevi igrači nisu mogli da izađu ni iz svog kaznenog prostora.

A jedini pogodak i trenutak odluke videli smo u 74. minutu. Tada je Jamajčanin Leon Bejli bio u solo-prodoru, “zalomio” je čuvara i pogodio desnom nogom. Istina, lopta je na putu ka golu zakačila Dijasa i prevarila Edersona. Dovoljno da Vila preskoči Siti na tabeli, pošto sada sa 32 osvojena boda ima dva više od večerašnjeg rivala.

Mektominej sa dva gola srušio Čelsi

Poraz Mančester sitija navijači Mančester junajteda slave podjednako kao svoje pobede, a ove večeri imaju dupli razlog za slavlje. “Crveni đavoli” su konačno uspeli da dobiju neki derbi u Premijer ligi. Na “Old trafordu” je pao Čelsi rezultatom 2:1 (1:1), a heroj pobede je Skot Mektominej.

Mladi Škot je postigao dva gola u trijumfu nad “plavcima”. Nakon što je Bruno Fernandeš u 9. minutu promašio penal, Mektominej je 10 minuta kasnije doneo prednost domaćinu. Ali, pred odlazak na odmor je to neutralisao Kol Palmer.

Ali, Mančester junajted u nastavku, ipak, dolazi do novog vođstva i krajnjeg trijumfa. Aleksandar Garnačo je centrirao sa leve strane, a Skot Mektominej pogodio glavom za krajnjih 2:1. Iako je Čelsi u nadoknadi imao pogođenu stativu Brume, reklo bi se da je trijumf Junajteda – zaslužen.

Liverpul lako protiv “fenjeraša”

Fudbaleri Liverpula pobedili su u gostima ekipu Šefild junajteda sa 2:0, u utakmici 15. kola Premijer lige. Virdžil van Dajk je u 37. minutu pogodio za vođstvo Liverpula, a pobedu “crvenih” potvrdio je Dominik Soboslaj u 94. minutu.

Liverpul je upisao desetu pobedu od početka šampionata i drugi je na tabeli sa 34 boda, dva manje od prvoplasiranog Arsenala. Šefild je i dalje poslednji na tabeli sa samo pet osvojenih bodova.

“Petarda” Fulama

Fudbaleri Fulama su na svom terenu bili ubedljivi protiv Notingem Foresta i slavili sa 5:0. Po dva gola postigli su Aleks Ivobi u 30. i 74. minutu i Raul Himenes u 34. i 55. minutu. U strelce se upisao i Tom Kerni u 86. minutu.

Pobede i Brajtona i Bornmuta

Brajton je kao domaćin bio bolji od Brentforda sa 2:1. Brajan Mbeumo je u 27. minutu doveo Brentford u vođstvo, četiri minuta kasnije izjednačio je Paskal Gros, a pobedu domaćem timu doneo je Džek Hinšelvud u 52. minutu.

Fudbaleri Bormuta su u gostima pobedili Kristal Palas sa 2:0, golovima Markosa Senesija u 25. i Kifera Mura u 91. minutu.