fRank Šmit, koreografija, trener Hajdenhajma, Bundesliga
Spektakl u Hajdenhajmu (Foto: Printscreen/You Tube/Heidenheimer Zeitung)

Hajdenhajm slavio golom s pola terena, remi u okršaju “zelenih” (VIDEO)

Novajlija Hajdenhajm kaznio je promašeni penal Štutgarta, pa je stigao do vredne pobede od 2:0 u desetom kolu Bundeslige.

Bio je Štutgart favorit na gostovanju Hajdenhajmu, zbog stanja na tabeli, trenutne forme i uopšte kvaliteta tima, ali u Bundesligi niko ne može unapred da upiše pobedu.

Silas je u 57. propustio priliku da donese prednost gostima sa bele tačke što je kaznio Šopner u 70. minutu.

Gosti su krenuli na sve ili ništa, ali ih je u četvrtom minutu nadoknade precizinim udarcem sa pola terena kaznio Tim Klajdinst.

Volfzburg i Verder podelili su bodove u zanimljivom duelu (2:2). Srpski reprezentativac Miloš Veljković odigrao je ceo meč za ekipu iz Bremena.

Dukš je spektakularnim golom iz slobodnog udarca doveo Verder u vođstvo. Ipak do kraja poluvremena Volfsbrug je poravnao. Precizan je bio Černi na dodavanje Melea u 37. minutu.

Potpuni preokret napravio je Paredes posle jedne sjajne akcije Volfsburga i asistencije petom Lovra Majera. Ipak da se meč završi nerešenim ishodom pobrinuo se Rafael Bore pogotkom u 65. minutu.