Erling Haland

Haland izdominirao: Dao pet golova za 59 minuta, četiri asistencije De Brujnea – Siti pregazio Luton (VIDEO)

Mančester siti je pobedio Luton rezultatom 6:2 u gostima i plasirao se u četvrtfinale FA kupa, a dominirali su Haland sa pet golova i De Brujne sa četiri asistencije. Definitivno utakmica o kojoj će se još dugo pričati u Engleskoj i šire.

Već u prvom poluvremenu Haland i De Brujne su postigli po het-trik golova i asistencija. Između 3. i 40. minuta doveli su Građane u vođstvo od 3:0.

U 39. minutu oba tima su izvršila izmenu zbog povrede. Kod Lutona, Džonson je zamenio Bela, dok je Doku ušao umesto Griliša kod gostiju.

Luton je uspeo da postigne gol nade u 45. minutu. Klark je postigao gol na asistenciju Barklija. Kombinacija istih igrača daje nadu Lutonu. Barkli je ponovo asistirao, a Klark pogodio za 2:3 na otvaranju drugog poluvremena.

Ipak, već u 55. minutu De Brujne ponovo asistira Halandu, koji pogađa za 2:4, a potom i za 2:5 tri minuta kasnije na asistenciju Silve.

Konačnih 2:6 postavio je hrvatski vezista Mateo Kovačić golom u 72. minutu meča.

Što se tiče Halanda, večeras je postigao prve golove ove sezone u FA kupu, ali već je drugi strelac takmičenja. Izjednačio je sa Žoaom Pedrom iz Brajtona, dok Šmodiks iz Blekburna ima više golova.

Inače, ovaj meč je obeležila i povreda Džeka Griliša, koji je teren napustio u suzama.

Plasman u četvrtfinale večeras je obezbedio i Lester, nakon što je u gostima nakon produžetaka pobedio Bornmut sa 1:0.

Strelac odlučujućeg gola bio je Isahaku Fatavu u poslednjem minutu prvog produžetka.