Erling Haland; Foto: Beta/AP/Frank Augstein

Haland nezaustavljivi oteo “čekić” Vest Hemu i olupao ga novim het-trikom

Mančester siti je nastavio da dominira Premijer ligom, a Erling Haland da širi strah među golmanima najjače lige sveta. “Građani” su ovog subotnjeg popodneva bili su bolji od Vest Hema u Londonu rezultatom 3:1 (2:1).

Apsolutni heroj utakmice u prestonici bio je Erling Haland, koji je postigao sva tri gola za tim Pepa Gvardiole. Najavio je het-trik u 10. minutu posle ukradene lopte Bernarda Silve na protivničkoj polovini i brzog pasa ka Norvežaninu.

Potom je Vest Hem izjednačio nesrećnim autogolom Rubena Dijaša, ali je Haland brzo postavio stvari na svoje mesto. U 30. minutu je pocepao mrežu “čekićara” i doneo novo vođstvo “građanima”.

Siti je potpuno kontrolisao utakmicu, ali tek u 84. minutu je prelomio. Tada je Haland pobegao odbrani, dobio pravovremeni pas od Mateuša Nunjesa i usledila je rutinska realizacija.

Siti je na 3/3 ove sezone i maksimalnih devet bodova, dok Vest Hem na 14. poziciji ima samo tri osvojena boda. Posle današnjeg kiksa Arsenala, samo Liverpul može da ima maksimalan učinak uz Siti posle tri kola, ako sutra kao gost pobedi Mančester Junajted u najvećem derbiju engleskog fudbala.

Kvote za najveći derbi engleskog fudbala pogledajte >>>>>>>> OVDE.