Erling Haland oborio rekord

Haland oborio rekord, Gvardiola davio Redse, pa ostao bez dva boda: Arsenal iskoristio priliku

Mančester siti i Liverpul odigrali su najveći derbi sezone u Premijer ligi, a utakmica je završena 1:1. Valja pomenuti i da je opet Erling Haland oborio rekord, ovoga puta još jedan goltegerski. Krajnje laskav.

Nekako se stiče utisak da je od samog početka utakmice Siti dosta lakše nego što se mislilo uspeo da nametne svoj ritam, da povuče Klopove izabranike skroz na svoju polovinu. A to se danas izuzetno dopalo Halandu i drugarima.

Upravo je Norvežanin uspeo da upiše novi pogodak, a to se desilo u 27. minutu. Asistirao mu je Nejtan Ake.

Liverpul mu je 20. klub u Premijer ligi kom je dao gol. Sada ostaje još samo Brentford.

Takođe, ovo je na 48. utakmici za njega bio već 50. pogodak. Do sada, u istoriji, najbrže je do 50 pogodaka stigao Endi Kol, kome je za to bilo potrebno 65 utakmica. Dakle, Haland je oborio još jedan rekord, a ubrzo posle utakmice Premijer liga je na svoj zvaničan Jutjub kanal objavila video posvećen napadaču.

Probao je Liverpul da se malo trgne posle tog pogotka, ali do kraja prvog poluvremena Redsi su imali samo poluprilike. Uglavnom preko Darvina Nunjeza.

Delovalo je posle prvih 45 minuta da je Siti zasluženo došao do prednosti, a delovalo je i kao da će Liverpulu biti potrebno i dosta sreće da se vrati u ovaj meč, a da ne primi više pogodaka.

Drugo poluvreme

U drugom poluvremenu smo gledali pravu šahovsku partiju. Nadmudrivanje. Siti se malo povlačio, pa malo davio rivala, a u takvom fudbalu nije uspevao da se snađe tim sa obala reke Mersi.

Imao je Darvin Nunjez dobru šansu u 72. minutu. Sve se desilo posle jednog od retkih Salahovih dobrih poteza. Međutim, Ederson je odbio loptu u korner, iako nije bilo sigurno ni da je išla u okvir gola.

I baš kad je delovalo da Siti może da reši meč, pojavio se niotkuda Trent Aleksander Arnold iz drugog plana i na divan pas Mohameda Salaha pronašao put do mreže.

Postalo je jasno da će ovde doći do podele bodova, pa je tako Siti ostao na jedan bod ispred Redsa, a samo dva ispred Arsenala, koni može da zasedne na prvo mesto Premijer lige.

Pep Gvardiola i Jirgen Klop

Čelsi prisustvovao skupo plaćenom času fudbala u Njukaslu

Svrake su porazile Čelsi sa ubedljvih 4:1 i tako “spustile” Plavce na zemlju nakon sjajnog meča u prošlom kolu protiv Mančester sitija.

Već u 13. minutu Aleksandar Isak je probio led na asistenciju Luisa Majlija, međutim brz odgovor smo videli u 23. kada je Rahim Sterling postigao gol sa ruba šesnaesterca. U finišu poluvremena Kiran Tripije je mogao na isti način da vrati vođstvo, ali je bio zamalo neprecizan.

Blickrig Njukasla usledio je na isteku 60. minuta kada je prvo Džamal Lasels glavom iskoristio asistenciju Entonija Gordona, da bi u 61. ogromnu grešku protivnika realizvao i Žoelinton.

U 73. minutu ambicije Čelsija su ugašene pošto je drugi žuti karton dobio Ris Džejms, da bi do kraja duela Gordon postavio konačnih 4:1.

Fantastičan meč Notingema i Brajtona

U Notingemu se očekivao uzbudljiv meč i publika ga je dobila. “Šumari” su stekli prednost već u 13. minutu, kada je Elanga zatresao mrežu Brajtona.

Ipak, do kraja prvog poluvremena “galebovi” su napravili preokret. Ferguson je u 26. minutu pogodio za 1:1, a gol za 1:2 dao je Žoao Pedro u četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena. Žao Pedro je u 58. minutu iznudio penal, a potom ga je pretvorio i gol, za 1:3.

Nije se Notingem predao. U 73. minutu je dobio penal, a igrač Brajton ostao sa igračem manje zbog drugog žutog kartona Danka. Gibs Vajt je bio siguran sa 11 metara i smanjio je na 2:3.

Bormut, Luton i Vest Hem slavili

Bornmut je u okršaju da direktnim rivalom u borbi za opastanak ostvario veliki gostijući trijumf. Mrežu Šefild junajteda načeo je Teveranije u 12. minutu, a prednost je udvostručio Džastin Klajvert u trećem minutu nadoknade prvog poluvremena. U nastavku još jedan pogodak Tevarnije, za 0:3 u 51. minutu. Počasni gol za Šefild dao je Mekbarni u 97. minutu.

U malom derbiju Londona je Luton ostvario prvi trijumf još od 30. septembra. Luton je poveo, a strelac je bio Mengi u 72. minutu, da bi Olis prelepim pogotkom izjednačio u 75. Braun je u 84. minutu doneo veliku radost domaćim navijačima.

U Barnliju je domaćin poveo preko Rodrigeza iz penala u 49. minutu, a potom je Vest Hem izveo veliki preokret u finišu. Mubama je izjednačio u 86. minutu, a pobedu “čekićarima” obezbedio je Souček u 91. minutu.