Bredablik - Makabi Tel Aviv
(Foto: Printscreen/Twitter)

Haos na Islandu: Fudbaler Makabija slavio gol s izraleskom zastavom i izazvao sukob na terenu

Makabi iz Tel Aviva je pobedom na Islandu protiv Bridablika izborio prolazak grupne faze Lige konferencija.

Izraelci su trijumfom od 2:1 protiv ovosezonske senzacije u Evropi stigli do jednog od prva dva mesta u grupi. Vodeći gol za Makabi postigao je Dan Biton u 35. minutu, a posle toga je usledio haos.

Biton je gol proslavio pokazivanjem izraelske zastave, što je iznerviralo domaće gledaoce koji su počeli da vređaju Izraelce, a sa tribina se čulo i skandiranje: “Sloboda Palestini”.

Umešao se i bosanski sudija Luka Bilbija koji je pokazao žuti karton Bitonu zbog takvog slavlja, a zatim su igrači Makabija poludeli i okružili arbitra, da bi se u sve umešali i domaći igrači.

Na kraju je samo Biton prošao sa žutim kartonom, a meč je nastavljen.

Golove za Makabi postigli su Dan Biton u 35. i Eran Zahavi u 82. minutu. Jedini strelac za domaći tim bio je Gisli Eijolfson u 61. minutu. Breidablik je meč završio sa fudbalerom manje, pošto je Eijolfson isključen u 95. minutu.

U drugom meču petog kola grupe B LK, ekipa Genta će od 18.45 časova dočekati Zorju.

Makabi je izborio nokaut fazu takmičenja, pošto je trenutno prvi na tabeli sa 12 bodova. Gent je drugi sa 10 bodova, Zorja je treća sa četiri, a Breidablik je na poslednjem mestu bez bodova.

Makabi će u poslednjem kolu, 14. decembra, dočekati Gent, dok će Breidablik gostovati Zorji.