Policemen try to stop a fight between Brazilian and Argentinians fans at the stands prior to a qualifying soccer match for the FIFA World Cup 2026 at Maracana stadium in Rio de Janeiro, Brazil, Tuesday, Nov. 21, 2023.(AP Photo/Silvia Izquierdo)
Sukobi na tribinama (Foto: Beta/AP Photo/Silvia Izquierdo)

Haos na Marakani: Krvave glave na tribinama i istorijska pobeda Argentine (VIDEO)

Fudbaleri Argentine savladali su Brazil na čuvenoj Marakani sa 1:0 i naneli mu prvi poraz u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo na domaćem terenu u istoriji fudbala.

Utakmice ova dva rivala uvek su posebne, a u 111. međusobnom duelu ispisana je istorija – dok su neki navijači nastradali.

Golom Nikolasa Otamendija u 63. minutu, Brazil je doživeo prvi poraz u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo, otkad ovaj sport postoji.

Ovo je ujedno i treći uzastopni poraz ove selekcije u kvalifikacijama za Mundijal 2026. godine.

Početak kasnio 30 minuta

Početak utakmice kasnio je pola sata, zbog tuče navijača i policije na tribinama, a Lionel Mesi je povukao saigrače u svlačionicu, dok se neredi ne smire.

Brazilski policajac je čak “pozajmio” i pendrek navijaču da izudara Argentince.

Pogledajte i kako je pala krv na kultnom stadionu.

Mesi: Umalo tragedija

Kapiten Argentine Lionel Mesi rekao je posle meča da mu je sve što se dešavalo na tribinama teško palo i da meč nije trebalo ni da se odigra.

– Videli smo kako tuku ljude palicama. Na tribinama su bile i porodice igrača. Povukli smo se u svlačionicu jer smo želeli da smirimo situaciju. Nismo ništa mogli da uradimo. Gledali smo kako udaraju ljude, guraju ih. Mogla je da se desi tragedija. Igrači su se pitali kako su im članovi porodice, kako su ljudi na tribinama – rekao je Mesi.

Otamendi utišao Marakanu

A onda, u prvom poluvremenu – tuča i na terenu, krvavi dresovi, žuti kartoni… Ništa od fudbala nismo videli od dve selekcije koje mnogi smatraju najboljim na svetu. U skladu sa tradicijom.

U nastavku se fudbal donekle i igrao, ali se čekala jedna greška. Martinez je fantastično intervenisao posle akcije Žezusa i Martinelija u 58, da bi posle kornera Lo Selsa u 63. minutu, Otamendi glavom zatresao mrežu Alisona.

Nije moglo ni bez crvenog kartona, a zaradio ga je Žoeliton u 81, samo devet minuta pošto je ušao u igru sa klupe.

Argentina je prva u južnoameričkim kvalifikacijama sa 15 bodova iz šest odigranih mečeva, dok je Brazil posle niza poraza tek šesti sa 7 osvojenih bodova.