Ludogorec CSKA sofija
Printscreen: Twitter @shumanskoo

Haos na utakmici u Bugarskoj: Redari gađali igrače lopatom za sneg (VIDEO)

Fudbaleri Ludogoreca savladali su kao gosti CSKA iz Sofije 1:0 golom Spasa Deleva u 107. minutu utakmice koju su obeležili tenzija i neredi na stadionu.

Bio je ovo ujedno i poslednji meč na kultnom stadionu “Bugarske armmije” koji od sutra odlazi u istoriju, o čemu je naš kolega Uroš Marjanović već pisao.

Utakmici je prisustvovao legendarni Hristo Stoičkov koji je okvasio obraze tokom intoniranja himne CSKA, kluba u kojem je lansirana njegova velika karijera.

Navijači CSKA su tokom meča oduševili mnoge sjanom koreografijom posvećenoj istoriji kluba ispisanoj na stadionu koji je od ove večeri otišao u istoriju. Međutim, nisu održali primereno ponašanje do kraja meča.

Gol koji je igrač Ludogoreca Spas Delev postigao u 17. minutu nadoknade – inače Delev je bivši igrač “Armejaca” – izazvao je gnev pristalica CSKA toliki da su neki od njih sa atletske staze, gde su se spustili, pretili gostima.

Redari lopatama nasrnuli na igrače

Poletele su i grudve ka igračima Ludogoreca koji su proslavljali pobedu naspram tribine CSKA što su ovi videli kao provokaciju, otuda je njihova reakcija bila ratoborna. Tenzija je uzela pod svoje i pojedine “redare” koji su se zaletali na igrače gostiju lopatama za čišćenje snega, a jedna je i poletela na iste.

Na kraju, gosti su uspeli da iščupaju pobedu i “žive glave” u krajnje neprijateljskom ambijentu. Meč je isprva produžen za 12 minuta zbog raznoraznih prekida, da bi sudija dodao još šest zbog bakljade navijača CSKA u tom intervalu.

Na tabeli bugarskog šampionata vodi Černomorec sa 45 poena, drugi je Ludogorec sa 42 i utakmicom manje, koliko ima i CSKA.