Hari Kejn; Foto: Beta/AP

Hari Kejn kao Bekam i Runi, poslao projektil sa svoje polovine – Bajern dao osam komada (VIDEO)

Napadač Bajerna Hari Kejn postigao je ovog popodneva spektakularan pogodak u meču Bundeslige protiv Darmštata. Bavarci su na kraju slavili rezultatom 8:0, ali je potez engleskog reprezentativca glavna tema u Nemačkoj, pa i šire.

Hari Kejn je, naime, zatresao protivničku mrežu udarcem sa sopstvene polovine. Bio je unutar kruga na centru igrališta, ali na svom delu terena kada je uočio da je golman gostiju izašao sa crte. Usledio je teledirigovan šut sa preko 50 metara udaljenosti. Pravo u praznu mrežu. Spektakularno!

Kejn je podsetio na najstorije koje su svojevremeno izvodili njegovi sunarodnici, Dejvid Bekam i Vejn Runi, obojica u dresu Mančester junajteda.

Bajern brojao do osam

Inače, strelci za Bajern bili su Hari Kejn u 51, 69. i 88, Leroj Sane u 56. i 64, Džamal Musijala u 60. i 76. i Tomas Miler u 71. minutu.

Bajern je od četvrtog minuta igrao sa igračem manje, pošto je Džošua Himik dobio direktan crveni karton.

Darmštad je utakmicu završio sa dva isključena igrača, nakon što su crvene kartone dobili Klaus Gjasula u 21. i Matej Maglica u 41. minutu.

Bajern je prvi na tabeli sa 23 boda, jednim više i utakmicom više od drugoplasiranog Bajer Leverkuzena. Darmštad je na 14. poziciji sa sedam poena.

U narednom kolu, Bajern će gostovati Borusiji Dortmund u popularnom “Klasikeru”, dok će Darmštad dočekati Bohum.

Štutgart ne ume bez Girasija

U istom terminu, Hofenhajm je u gostima pobedio Štutgart sa 3:2. Strelci za Hofenhajm bili su Griša Promel u petom, Vut Veghorst iz penala u 21. i Robert Skov u 66. minutu. Golove za Štutgart postigli su Kris Fihrih u 61. i Deniz Undav u 74. minutu. Hofenhajm je peti sa 18 bodova, a Štutgart je na trećem mestu sa 21 poenom.

Verder je na domaćem terenu pobedio Union Berlin sa 2:0. Verder je do pobede stigao autogolom Robina Knohea u 38. i pogotkom Marvina Dukša u 75. minuta. Union Berlin je od 60. minuta igrao sa igračem manje pošto je direktan crveni karton dobio Rani Kedira.

U ostalim mečevima, Augsburg je na svom terenu pobedio Volfsburg sa 3:2, dok je Borusija Menhengladbah kao domaćin pobedila Hajdenhajm sa 2:1.