Hari Kejn Italijanima

Hari Kejn ne staje, Italijanima visi plasman. Mađari iz Kaunasa na EP

Italijanima jeste u vitrini titula aktuelnog prvaka Evrope, ali se Hari Kejn potrudio da imaju košmare sve do kraja kvalifikacija za plasman u Nemačku 2024. Englezi su pobedom protiv Italije (3:1) overili vizu za Evropsko prvenstvo, a “azurima” ostali digitrone. Mađarska je posle 0:2 uspela da u Kaunasu izvuče 2:2 što će joj verovatno biti dovoljno.

Krenimo od Vemblija. Sve je počelo kako treba za Lučana Spaletija i njegove momke. Zaboravili su ga defanzivci domaćina, a Italijan koji nije blistao u Vest Hemu pa se vratio u Atalantu, pogodio je u u 15. minutu. Da na poluvreme se ode u egalu pobrinuo se Hari Kejn. Realizovao je penal u 32. minutu koji je napravio Đovani di Lorenco.

Centarfor “gordog albiona” postigao je tako 32. gol u poslednjih 30 utakmica za Englesku.

Tokom poslednjih 30 utakmica, napadač je postigao 26 golova i 6 asistencija. Napravio je najmanje jednu asistenciju u poslednjih 10 mečeva.

U drugom poluvremenu, “azuri” su tonuli poput kamena u moru.

Belingem povlači kontru u 57, pronalazi Markusa Rašforda, koji je preokrenuo sjajnim golom.

Do kraja meča, Hari Kejn još jednom isporučuje gol Italijanima, čisto da potvrdi dominaciju i pobedu Engleza.

Italijani do kraja imaju dva veoma teška meča. Igraće 17. novembra protiv starog krvnika iz baraža za Mundijal – Makedonije. Zatim, tri dana kasnije protiv Ukrajine u gostima.

U našoj grupi je Litvanija odigrala najbolji meč u kvalifikacijama. Poveli su čak 2:0 protiv Mađarske. Malo je nedostajalo da Mađarima ozbiljno zaprete kod plasmana. Ipak, Soboslaj u 67. minutu smanjuje, da bi isti igrač asistirao Vargi u 82. minutu za konačnih 2:2.

Bilo je to dovoljno da Mađarska i matematički izbori vizu za Evropsko prvenstvo.