Arsenal's Kai Havertz, centre, celebrates with teammates after the English Premier League soccer match between Arsenal and Brentford at the Emirates Stadium in London, England, Saturday, March 9, 2024. (AP Photo/Frank Augstein)
Kai Haverc slavi pobednički gol za Arsenal sa saigračima, Foto: Beta/AP Photo/Frank Augstein

Haverc spasio Arsenal Ramzdejlove gluposti: Garnačo bez postignutog gola doneo pobedu Junajtedu

Kai Haverc će biti tihi heroj ukoliko Arsenal bude osvojio titulu i biće najveća “krađa” u engleskom fudbalu. Nemac je doneo pobedu “tobdžijama” nad Brentfordom 2:1 i vratio ih na čelo tabele makar na 24 sata.

Praktično oteran iz Čelsija prošlog leta, prihvaćen je od strane gradskog rivala i ove godine igra fantastično. Mnogo golova važnih je postigao, a ovaj večeras je možda i najvažnijih u ovoj sezoni.

Mučili su se Artetini izabranici da pobede jedan od slabijih timova u Premijer ligi. Poveli su na vreme, u 19. minutu, preko Deklana Rajsa. A onda u nadoknadi prvog poluvremena nedopustiva glupost golmana Arsenala.

Aron Ramzdejl koji se vratio među stative jer David Raja nije imao pravo nastupa protiv kluba iz koga je na pozajmici u Arsenalu. I odmah je pokazao da je zasluženo rezerva. Dozvolio je da mu pritrči Joan Visa i izblokira izbacivanje lopte, a ona se odbila tako da je završila u mrežu. Nerešeno.

U drugom poluvremenu se ipak iskupio kada je sjajno sprečio Tonija da ga lobuje.

“Tobdžije” su napadale i napadale, ali lopta nikako nije htela u gol. Makar do 86. minuta kada je Haverc stupio na scenu. Opet centaršut sa desne strane, samo na suprotnom golu i Nemac sa peterca glavom postiže gol za pobedu.

Arsenal tako stiže do boda više od Liverpula uz utakmicu više i prenoći će na prvom mestu Premijer lige.

Garnačo poklanjao penale saigračima

Mančester junajted je “preboleo” poraz od gradskog rivala Sitija (1:3) i vratio se na pobednički kolosek u Premijer ligi. “Crveni đavoli” su na svom “Old trafordu” savladali Everton rezultatom 2:0 (2:0) u meču 28. kola engleske Premijer lige.

Tim Erika ten Haga je bio mnogo bolji od “karamela”, ali je svoju nadmoć morao da potvrdi tek preko dva dosuđena penala. I oba je izborio isti igrač, Alehandro Garnačo. Mladi Argentinac je najpre u 11. minutu izborio kazneni udarac koji je u vođstvo Junajteda pretvorio Bruno Fernandeš.

Garnačo je do drugog penala stigao u 34. minutu, kada ga je Dukure oborio. Ovog puta najstrožu kaznu izveo je Markus Rašford i postavio 2:0. Plavokosi tinejdžer tako je ostao bez gola, ali mu se zbog urađenog, recimo, na fantaziju pišu dve asistencije.

Domaći tim je i u drugom poluvremenu bio bolji rival, a pravo je čudo kako nismo videli gol u nastavku. Na obe strane su mreže mogle da se tresu, ali su na kraju – mirovale.

Junajted na 6. mestu na tabeli ima 47 osvojenih bodova, a Everton je ostao 16. sa 25 bodova.

Vulverhempton pobedio Fulam, Kristal Palas i Luton remizirali

Fudbaleri Vulverhemptona pobedili su na svom terenu Fulam 2:1.

Vulverhempton je poveo u 52. minutu golom koji je postigao Rajan Ait-Nuri, a prednost je udvostručio Tom Karni, koji je postigao autogol u 67. minutu. Konačan rezultat postavio je Aleks Ivobi u osmom minutu nadoknade vremena.

Vulverhempton sada ima 12 pobeda i 41 bod na 12. mestu na tabeli. Fulam je posle 13. poraza 12. sa 35 bodova.

Fudbaleri Kristal Palasa odigrali su na svom terenu nerešeno 1:1 protiv Lutona.

Domaći su poveli u 11. minutu golom Žana-Filipea Matete, a bod Lutonu obezbedio je Kolu Vudrou u šestom minutu nadoknade.

Kristal Palas je 14. na tabeli sa 29 bodova, a Luton je u zoni ispadanja, na 18. mestu sa 21 bodom.

Bornmut je na svom terenu odigrao nerešeno 2:2 protiv Šefild junajteda, a ranije danas Mančester junajted pobedio je na svom terenu Everton 2:0.