hansi flik

Her Flikov pakleni debi pred Barsinim navijačima: Ovakvu sramotu Katalonci nisu doživeli od 2012. godine

Fudbaleri Barselone su na “Đoan Gamper kupu”, tradicionalnom događaju kojim se Katalonci predstavljaju svojim navijačima, dočekali Monako. Ovaj susret, koji je trebalo da bude svečani trenutak, završio je neočekivano loše za domaći tim.

Nakon odličnih partija na nedavnoj američkoj turneji, očekivanja navijača Barselone su bila visoka. Ipak, kombinovani sastav katalonskog tima doživeo je iznenađujući i težak poraz.

Trener Barselone, Hansi Flik, na teren je poslao ekipu sastavljenu od iskusnih igrača i novajlija. Među starterima su bili novi kapiten Ter-Štegen, zatim Kunde, Kristensen, Injigo Martinez, Balde, Rafinja, Levandovski, kao i mladi talenti Kasado i Bernal iz B tima, te povratnik Pablo Tore.

Iako su u prvom poluvremenu mreže ostale netaknute, Monako je u drugom delu igre preuzeo inicijativu i postigao tri gola. Pau Viktor je u prvom minutu propustio sjajnu priliku, ali je zato Monako kaznio Barselonu u nastavku.

Kamara je u 50. minutu iskoristio grešku Injiga Martineza i doveo Monako u vođstvo. Sedam minuta kasnije, Embolo je povećao prednost na 2:0, dok je konačnih 3:0 postavio Elebi u 86. minutu, čime je zapečatio sudbinu domaćina.

Flik je u drugom poluvremenu pokušao da promeni tok utakmice uvodeći Gundogana, Ferana Toresa i mladog Lamina Jamala, ali ni to nije donelo željeni rezultat.

Zanimljivo je da je Barselona poslednji put izgubila na svom “Đoan Gamper kupu” 2012. godine, kada ih je Sampdorija savladala sa 1:0. Od tada, katalonski tim je nizao pobede protiv klubova kao što su Santos, Leon, Roma, Šapekoense, Arsenal, Juventus i Totenhem.

Večeras se navijačima nije predstavio novi igrač Dani Olmo, koji nije bio u sastavu zbog nedavnog odmora i učešća na Evropskom prvenstvu.