West Ham United's Jarrod Bowen celebrates scoring his side's second goal of the game during the English Premier League soccer match between West Ham United and Brentford at the London Stadium, London, Monday Feb. 26, 2024. (John Walton/PA via AP)
Džerod Bouven, Foto: Beta/John Walton/PA via AP

Heroj Vest Hema konačno proradio: Het-trik Bouvena i golčina Emersona za prvu pobedu u 2024.

Čekao je Vest Hem na svog heroja Džeroda Bouvena da proradi koliko je i čekao na pobedu u 2024. godini. Najzad je dočekao i jedno i drugo. “Čekićari” su u poslednjem meču 26. kola pobedili Brentford 4:2 uz het-trik čoveka koji im je doneo prvi evropski trofej, Ligu konferencija prošle sezone.

Računajući sva takmičenja, londonski klub nije slavio na 8 uzastopnih utakmica, još od kraja decembra prošle godine, ali je postu došao kraj.

Tri gola su pala za manje od 15 minuta utakmice. U 5. pa u 7. minutu Bouven je levom nogom matirao golmana gostiju. Ali Mopej je u 13. smanjio i vratio neizvesnost u meč.

Makar do drugog poluvremena kada je ponovo na scenu stupio Bouven. Kuduz je centrirao, Bouven je potpuno sam ušao na peterac i glavom pogodio za 3:1. Već tada se slutilo da je pitanje pobednika rešeno bez obzira što je do kraja ostalo više od pola sata računajući nadoknadu.

Ako nije bilo gotovo tad, bilo je gotovo 6 minuta kasnije. Emerson Palmijeri postiže najlepši gol, ne samo na meču, nego verovatno i u celom kolu. Sevnula je levica sa nekih 23-24 metra u samo rašlje gola Brentforda. Neodbranjivo.

Lep gol je postigao i Visa na suprotrnoj strani, ali samo je ublažio poraz ekipe. Brentford ostaje da stoji prilično klimavo na tabeli, iako je 5 bodova dalje od zone ispadanja.

U Engleskoj od utorka se igraju mečevi 5. runde FA kupa, a kvote pogledajte OVDE.