WEST HAM UNITED vs TSC EUROPA LEAGUE London, 21.09.2023. foto: MN press photo / mr Fudbal, UEFA Liga Evrope, Vest Hem, TSC
Poraz TSC-a u Londonu od Vest Hema, Foto: MN Press

Hrabrom TSC-u prekidi došli glave u Londonu: Vest Hem preokretom do pobede nad srpskim klubom

Fudbaleri TSC-a doživeli su poraz od Vest Hema 3:1 u Londonu, u 1. kolu grupe A Lige Evrope. U istorijskom prvom meču za srpski klub u grupnoj fazi evropskih takmičenja, ekipa iz Bačke Topole nije uspela da sačuva prednost.

Vrlo dobro se srpski predstavnik pokazao na “Olimpijskom stadionu” u engleskoj prestonici i dobrano je naterao i dalje aktuelnog šampiona Lige konferencija da se preznoji da dođe do pobede.

Izdržali su celo prvo poluvreme autsajderi iz Bačke Topole da ne prime gol od favorizovanog protivnika. Potom su i izazvali šok za sve kada su prvi zatresli mrežu na meču.

Petar Stanić je oteo loptu Ogboni i sjurio se ka golu domaćih i lako savladao Fabijanskog za iznenađujućih 1:0.

Prekidi došli glave

Nažalost, čuvali su je samo do 66. minuta kada je posle centaršuta Muhamed Kudus s leđa uleteo ispred Nemanje Petrovića, a lopta je završila u golu. Na kraju je pripisano da je srpski fudbaler postigao autogol.

To je donelo još veći pritisak domaćih i gosti nisu izdržali. Ponovo centaršut, ovog puta iz kornera sa iste strane. Ovog puta dileme nije bilo ko je strelac. Kudus je glavom skrenuo loptu u mrežu.

I treći pogodak je TSC primio posle kornera. Ponovo ga je izveo Vord-Praus, a najviši u skoku je bio Tomaš Suček i time rešio pitanje pobednika na ovom meču.

U okviru iste grupe A u Ligi Evrope, viđena je prava goleada u Atini. Olimpijakos je dva puta stizao prednost Frajburga, ali treći put nije uspeo. Gosti iz Nemačke su trijumfovali 3:2.