Laco, Ćiro imobile

Hrvat preporodio Lacio: San o Ligi šampiona i dalje traje

Pobeda ekipe Lacija koju predvodi Igor Tudor u borbi za evropska takmičenja, savladali su Empoli na svom terenu rezultatom 2:0 (1:0).

U prvom poluvremenu ekipa Lacija je imala posed u svojim nogama, ali nije bilo previše pretnji sve do samog finiša ovog dela igre.

Korner je sa leve strane izveo Zakanji, poslao loptu pravo u peterac, a onda ona dolazi do Patrika koji pogađa iz neposredne blizine za 1:0.

Igrao se treći minut nadoknade prvog poluvremena.

Pobedom obeležili titulu od pre 50 godina

U nastavku Lacio više nije imao toliku nadmoć u posedu, što je rezultiralo nešto čvršćom igrom na sredini terena, pa Empoli nije dolazio ni do pokušaja da stvori šansu.

Sa druge strane, Lacio je uspeo da postigne još jedan gol do kraja utakmice. Vesino je bio strelac na startu nadoknade vremena.

Inače, pred ovaj meč obeleženo je prigodno 50 godina od osvajanja prve titule prvaka Italije, desilo se to u sezoni 1973-74.

Posle ovog duela Lacio ima 59 bodova i praktično je obezbedio plasman u Evropu, dok je Empoli u sve većim problemima, bio je ovo 20. poraz u sezoni i ukliko Udineze ili Sasuolo slave u sledećem meču, Empoli će biti u zoni ispadanja.