Dobitni tiket za vikend

Hrvat ušao s klupe, primio četiri gola za 20 minuta i doneo Srbinu 400.000 dinara

Najluđi dobitni tiket u Socceru minulog vikenda sastavljen je od mečeva odigranih u nedelju, kada je majstor za golove predvideo pet i više na čak četiri utakmice. Za dobitak bi trebalo da zahvali hravtskom golmanu Fabijanu Buntiću koji mu je omogućio dobitak za samo 20 minuta.

Srećni dobitnik je, između ostalih, prognozirao pet i više golova i na meču Benfika – Vizela, a portugalski velikan je slavio sa 6:1 protiv “fenjeraša” Primeira lige.

Na tom meču već u 25. minutu igru je zbog povrede napustio prvi golman gostiju Frančesko Ruberto, a umesto njega je na gol stao hrvatski čuvar mreže Fabijan Buntić.

Međutim, imao je vatreno krštenje u utakmici protiv vrlo zahtevnog protivnika. Primio je čak četiri gola do kraja prvog poluvremena, a na predah se otišlo sa ogromnih 5:1 i tiket je već bio zaokružen.

Buntić ima 26 godina, rođen je u Štutgartu gde je prošao akademiju tamošnjeg prvoligaša. Pre nego što je došao u Vizelu 2022. godine branio je za nemački Ingolštat. Aktuelnu sezonu započeo je kao prvi golman, ali od prošlog kola portugalske lige izgubio je status prvog golmana.

Preostali parovi na ovom tiketu takođe su lako došli. Anderleht je demolirao Sent Trojden sa 4:1, posle preokreta i četiri gola u drugom poluvremenu, poslednji je pao negde u 75. minutu pa nije bilo brige.

Deportivo La Korunja je u trećoj ligi Španije istim rezultatom pobedio Tarazonu za najveću kvotu na tiketu (7,30), dok su Nasional Potosi i Bluming u Boliviji završili posao do 76. minuta, kada je bilo 3:2 za domaće, pa je i ovaj par sa zadovoljstvom zaokružen.

Na uloženih 1.000 dinara srećni Srbin je inkasirao oko 400.000, a zahvalnica može da ide na adresu hrvatskog golmana koji mu je znatno olakšao posao.