Hrvatska minimalcem do Evropskog prvenstva
Hrvatska minimalcem obezbedila EURO 2024 (Foto: Beta/AP Photo/Darko Bandic)

Hrvatska minimalcem do Evropskog prvenstva: Rumuni došli do velike pobede nad Švajcarskom

Dosta nervozno, ali na kraju uspešno veče na Maksimiru u okviru poslednjeg kola kvalifikacija za EURO 2024. Hrvatska minimalcem uspeva da dođe do završnice takmičenja, pa će bivša Jugoslavija ovoga puta imati sigurno bar tri predstavnika na najvećoj smotri (Srbija i Slovenija sigurne, BiH ide u baraž).

Izabranici Zlatka Dalića slavili su 1:0 golom Ante (Antea, Anta, kako vam je draže) Budimira iz same završnice prvog poluvremena.

Zbog remija Turske sa Velsom u Kardifu (1:1), Hrvati nisu uspeli da se domognu prvog mesta u grupi, za koje im je trebao trijumf ostrvske reprezentacije nad maloazijskom.

I to je moglo da se desi, ali su Turci u drugom poluvremenu anulirali prednost Velšana. Vilijams je bio strelac za domaći tim u uvodu utakmice, Jazidži za goste sredinom drugog dela igre.

Grupa I

U još jednoj grupi gde je potencijalno moglo da bude zanimljivo, ali ne kada je u pitanju dalji plasman, već prvo mesto, Rumunija je slavila nad Švajcarskom golom Denisa Alibeka iz 50. minuta.

Na taj način, naša bratska zemlja sa istoka ostala je prva u grupi, gurnuvši Švajcarce u četvrti šešir (o šeširima ćemo objaviti tekst kroz nekoliko desetina minuta, pa ćemo vam razjasniti tačno šta to znači za Srbiju).