Udinese's Lazar Samardzic, left, celebrates scoring during the Serie A soccer match between Udinese and Milan in Udine, Italy, Saturday Jan. 20, 2024. (Andrea Bressanutti/LaPresse via AP)
Lazar Samardžić (Foto: Beta/Andrea Bressanutti/LaPresse via AP)

Hteo da doda, pa dao nestvaran gol: Magičan potez Srbina, Udineze izgubio u 95. minutu (VIDEO)

Srpski reprezentativac Lazar Samardžić upisao se u strelce na meču sa Interom. Njegov Udineze poražen je od strane lidera Serije A u poslednjem meču 31. kola posle preokreta sa 2:1, iako je prvi poveo pogotkom momka rodom iz Berlina u 40. minutu.

Mladi napadač je na desnom krilu primio pas od strane Roberta Pereire, pokušao da ubaci loptu nisko po zemlji u peterac Intera, ali je ona dobila čudesan efe i završila u mreži, iza leđa iskusnog švajcarskog golmana Jana Zomera.

Samardžiću je ovo bio četvrti gol na 27 utakmica ove sezone, a ima i dve asistencije. U dresu Srbije je sakupio sedam nastupa, ali još uvek nije postigao prvenac.

Inače, letos se dugo nagađalo oko Lazarovog prelaska u Inter, ali je posao propao u poslednjem trenutku i reprezentativac Srbije je ostao u Udinama. I dočekao priliku da se osveti Milanezima ovog ponedeljka.

Inter je, međutim, u drugom poluvremenu bio bolji i po ko zna koji put je pokazao zašto je lider i zašto će osvojiti ponovo Skudeto. Gostima je poništen zbog ofsajda pogodak Karlosa Augusta u 48. minutu, ali je Turčin Hakan Čalhanoglu u 55. iz jedanaesterca ipak poravnao na 1:1.

Trener Udinezea je rešio da zameni Samardžića u 62. minutu i odigra povučenije u poslednjih pola sata, ali je njegov tim pod pritiskom gostiju konačno popustio u petom minuti nadoknade kada se lopta posle šuta odbila od stative pravo pred Fratezija kome nije bilo teško da pogodi za konačnih 2:1.