fk partizan

I druga provera uspela: Partizan promašivao sve, čak i penal, pa uz komičan gol slomio kiparskog drugoligaša (VIDEO)

Partizan je odigrao i drugi pripremni meč na Kipru. Posle duela sa Mladosti iz Lučana, fudbaleri beogradskog kluba su se susreli sa drugoligašem sa Kipra, ekipom Aja Nape.

Na kraju, izabranici Igora Duljaja uspeli su da dođu do pobede, ali tek pogocima iz drugog poluvremena. Rezultat je bio 4:0.

Crno-beli, koji su meč počeli sa drugopozivcima, odnosno igračima koji će šansu mahom tražiti sa klupe u Superligi, imali su ogroman broj prilika i u prvom delu igre.

Međutim, promašivali su iz svih pozicija, pa čak i u 42. minutu sa bele tačke.

Tada je penal napravljen nad Samedom Baždarom, sam napadač je hteo i da izvede taj jedanaesterac, ali mu je golman Aja Nape odbranio.

Valja napomenuti da je Partizanov pogodak kojim je “probijen led” bio krajnje tragikomičan. Pre svega po ekipu Aja Nape. Probali su da izvedu jedan kratak gol-aut, da iznesu loptu iz kaznenog, ali su je samo poklonili Saldanji, koji ju je dodao do Natha, a ovom nije bilo teško da nađe put do mreže.

Najlepši detalj na utakmici dogodio se u 63. minutu, kada je posle divne akcije strelac postao Aldo Kalulu. Igrač kome svaki pogodak itekako znači, jer se u prvom delu sezone dosta dugo i bez preterano uspeha tražio.

Konačan rezultat postavili su Ksander Severina u 83. i Mateus Saldanja u 89. minutu.

Stiče se utisak da je ovaj drugi rival bio značajno slabiji od prvog, Mladosti iz Lučana, ali ono što jeste pozitivno je činjenica da crno-beli nisu primili nijedan gol.

Sastavi timova u oba poluvremena:

Partizan: Stevanović, Filipović, Roganović, Saničanin, Šehović, Šćekić, Kastiljo, Kalulu, Jevremović, Nikolić, Baždar

Aja Napa: Melkas, Manteli, Evangelu, Solomos, ČČarkas, Melas, Janaras, Baconis, Forijel, Georgakis, Dolet

Drugo poluvreme (Partizan): Krunić, Stojković, Medina, Marković, Antić, Stjepanović, Natho, Zahid, Severina, Trifunović i Saldanja

Drugo poluvreme (Aja Napa): Stilijanidis, Haralambus, Hristofi, Mulazimis, Anastasi, Loizu, Kolokudijas, Romero, Romano, Mocis, Pires