Jovan Mijatović
Jovan Mijatović, napadač omladinaca Crvene zvezde (Foto: MN Press)

I srpski fudbal ima svog Novaka: Velika pobeda omladinaca Zvezde u Ligi šampiona, Milijaševa izmena rešila meč

Velika pobeda omladinaca Zvezde u okviru UEFA Lige mladih. U drugom kolu grupne faze ovog takmičenja, izabranici Nenada Milijaša slavili su rezultatom 2:1 nad švajcarskim Jang Bojsom.

Iako su, izuzimajući jedan kraći period igre u prvom poluvremenu, crveno-beli bili ekipa koja je imala konkretnije šanse, koja je igrala agresivniji fudbal, malo je falilo da se Švajcarci iz Beograda izvuku sa bodom.

Na kraju, sve je rešio momak po imenu Novak Gojkov (možda stvarno ima nešto u toj nauci o imenima). On je postigao pobedonosni pogodak u 73. minutu. Inače, Milijaš ga je desetak minuta pre toga ubacio u igru umesto Veljka Vukojevića.

Tačku na ovaj trijumf stavio je Jovan Mijatović u 86. minutu, a počasni pogodak postigao je Hugo Para na samom isteku “regularnog toka” meča.

Najbolju priliku za Jang Bojs do tog gola imao je Janis Luti, kada su defanzivci crveno-belih u prvom poluvremenu morali da intervenišu na gol liniji.

SOCCERBET KVOTE: (2,20) Zvezda (3,55) Jang Bojs (3,50)

Imali su i domaći do tada nekoliko izvanrednih šansi, dobro je branio golman gostiju Bajrami, a najbliže golu do tog 73. minuta Milijaševi momčići su bili kada je Maksimović pogodio prečku početkom drugog poluvremena.

Zevzda sada ima samo bod manje od Lajpciga i Mančester sitija, koji su na prve dve pozicije, pošto su ranije tokom dana odigrali nerešeno 1:1.

Samo prva i druga ekipa obezbeđuju “evropsko proleće” i to prva od osmine finala, a druga od šesnaestine, gde se ukršta sa svim onim ekipama koje prezimljavanje u Evropi traže u onom drugom delu žreba, takozvanom “šampionskom” (u njemu se takmiče po nokaut principu šampioni svojih zemalja do 19 godina, iako im to njihovi seniorski timovi nisu obezbedili).