Antonio Sanabrija i Lionel Mesi - momenat kada je pljunuo
Lionel Mesi i Antonio Sanabrija (Foto: Printscreen/Twitter/Argentina Gol 𝕏)

Igrač koji je “pljunuo Mesija” tvrdi da nije to uradio: Za sve je kriva kamera? (VIDEO)

Snimak momenta sa utakmice Argentine i Paragvaja (1:0) obišao je planetu. Navodno je Antonio Sanabrija pljunuo Mesija, kada se Lionel okrenuo nakon jedne rasprave s njim.

Sanabrija tvrdi: Nisam pljunuo Mesija

Sada se oglasio i Sanabrija, rekavši da nije sve baš onako kako izgleda:

– Video sam snimak, čini se kao da ga pljujem, ali ne, ne, nikako, on je bio daleko – objasnio je Sanabrija.

Argentini je bio dovoljan “minimalac”

Svetski šampion Argentina zadržao je maksimalan učinak i prvo mesto na tabeli pobedom nad Paragvajem rezultatom 1:0. Jedini gol na utakmici postigao je Nikolas Otamendi već u četvrtom minutu.

Rodrigo De Pol je izveo korner, a kapiten “gaučosa” na ovom meču je zatresao mrežu i, ispostaviće se, već tada rešio meč. Ali, neizvesnosti nije bilo, pošto su Argentinci držali Emilijana Martineza nezaposlenog tokom celog susreta.

Čitav stadion čekao je Lionela Mesija da vidi na terenu, a on je u igru ušao u drugom poluvremenu. Čak je već u 53. minutu pogodio stativu i prečku, ali nije mogao do gola.

Argentina je upisala ukupno 13. pobedu u nizu, počev od šest vezanih na Svetskom prvenstvu u Kataru. U narednoj rundi gostovaće u Peruu.