Niko Vilijams (Foto: Printscreen/Twitter)

Ima li kraja ludilu u Španiji? Napadač Bilbaa prekinuo utakmicu zbog rasizma (VIDEO)

Nova bruka u Madridu! Atletiko je pobedio Atletik Bilbao sa 3:1 u zanimljivom meču 33. kola La Lige, derbiju za četvrto mesto i Ligu šampiona, koji je bio prekinut u finišu prvog poluvremena na nekoliko minuta zbog rasizma.

Žrtva je bio napadač gostiju Niko Vilijams, koji je najpre sam zaustavio utakmicu iz protesta, a zatim posle gola koji je dao u 45. minutu, navijačima “Jorgandžija” pokazivao na svoju boju kože.

Glavni sudija Martinez Munuera odlučio da odmah prekine utakmicu, koja je potom nastavljena.

Atletiko je u drugom poluvremenu uspeo da stigne do pobede sa dva gola. Prvo je Anhel Korea u 52. minutu povisio na 2:1, da bi tačku na meč stavio autogolom čuvar mreže gostiju Unai Simon u 80. Prethodno je domaćine u vođstvo doveo Rodrigo De Pol u 15. minutu.

Madriđani su se ovom pobedom odlepili na čevrtom mestu na šest bodova ispred imenjaka iz Bilbaoa pet kola pre kraja i deluje da imaju vizu za Ligu šampiona u džepu.