Murilo, strelac na meču Botafogo - Palmeiras 3:4
Botafogo - Palmeiras (Foto: Printscreen/Youtube/Fanatiz)

Imali su 3:0 i penal u 83. minutu, a na kraju su izgubili (VIDEO)

Nestvaran meč u derbi duelu 31. kola brazilske Serije A odigrali su u Rio de Žaneiru pretendenti na šampionsku titulu Botafogo i Palmeiras. Na kraju su gosti pobedili rezultatom 4:3 neverovatnim preokretom u finišu meča.

Botafogo je na svom terenu doživeo neverovatan poraz od Palmeirasa i potpuno vratio ovaj tim u trku za šampiona Brazila. A do pre samo nekoliko kola činilo da apsolutno ništa neće zaustaviti tim iz Rio de Žaneira na putu do trofeja posle 28. godine čekanja.

Velika bodovna prednost se istopila serijom loših rezultata, ali ono što se sinoć dogodilo je nešto što se ne viđa često u svetu fudbala, pogotovo ne na velikim derbijima.

Botafogo na vrhunski način ulazi u meč sa Palmeirasom i nakon prvih 45 minuta činilo se da će ovaj tim na fenomenalan način nastaviti put do šampionske titule. Stečena je tri gola prednosti, a gosti nisu znali šta ih je pogodilo.

U 21. minutu Karlos Eduardo je doveo domaće u vođstvo od 1:0, sedam minuta kasnije Če Če je zatresao mrežu gostiju za 2:0, da bi u 36. minutu Junior Santos postigao gol za velikih 3:0.

Sa ovim rezultatom idemo na odmor, a onda će se na stadionu Nilton Santos odigrati pravi spektakl koji se neće zaboraviti.

Novi strelac Real Madrida Endrik vratio je Palmeirasa u meč (3:1) u 49. minutu meča, ali posle toga Palmeiras i pored šansi nije mogao da popravi situaciju na terenu.

A onda je počelo ludilo. U 76. minutu domaći ostaju sa igračem manje. Neoprezni Adrijelson je dobio direktan crveni karton, ali je Botafogo samo sedam minuta kasnije dobio odličnu šansu da reši ovaj meč.

Tikunjo Soareš je izborio penal, odlučio sam da ga izvede i pogrešio. Veverton brani njegov udarac i ostavlja Palmeiras u igri, a i ovaj trenutak je bio presudan jer se tada desio neverovatan preokret.

Prekidi su uništili Botafogo. Endrik svojim drugim golom u 84. smanjuje na 3:2, a potom u 89. minutu, posle dobro izvedenog slobodnog udarca, Hoze Lopez pogađa za 3:3.

Sudija Da Silva Mačado pokazao je devet minuta sudijske nadoknade na ovom meču, a u poslednjim sekundama Palmeiras ostvaruje preokret i pobedu. Veiga pravi brejk, Murilo je na pravom mestu i postiže gol sa nekoliko metara za neverovatan preokret i pobedu Palmeirasa od 4:3.