IMT slavio posle komičnog autogola u Lučanima: Mudrinski doneo tri boda, pa se naljutio na upravu (VIDEO)

U Lučanima je bilo uzbudljivo, jer je IMT preokrenuo rezultat u razmaku od samo dva minuta i slavio protiv Mladosti sa 2:1.

Domaći tim je poveo u nadoknadi prvog poluvremena kada je Varjačić bio precizan sa 11 metara. Međutim, IMT je ubrzo posle odmora uzvratio, Terzić je pogodio u 54. minutu za 1:1, a onda je komičnim autogolom Miloševića i preokrenuo na 1:2.

IMT je tako osvojio važne bodove u borbi za opstanak, dok Mladost nije imala poseban rezultatski motiv, jer se i pre utakmice znalo da u plej-of ulaze sa sedmog mesta na tabeli.

Mudrinski pogodio u nadoknadi za tri boda

Fudbaleri Spartaka pobedili su ekipu Javora sa 1:0. Domaćin je imao više prilika za gol, kao i više udaraca, ali je bolja realizacija izostala sve do nadoknade kada je utakmica odlučena.

U drugom poluvremenu najbolju šansu imao je Mudrinski koji je iz prve uhvatio oštar centaršut, ali je njegov udarac sa sedam-osam metara zaustavio golman Javora. I Todoroski je imao opasan šut sa distance, a potom je u finišu udarac oprobao i Mijić, ali nije bilo promene rezultata.

Na kraju je Mijić uputio centaršut sa desne strane, loptu je glavom spustio Krsmanović, a Mudrinski je sa oko deset metara poslao u sam ugao za 1:0.

Usledila je burna i neočekivana proslava gola, jer je Mudrinski gledao ljutito ka loži i gestikulirao, ali nije poznato zbog čega je ovako reagovao posle pobedničkog pogotka.

Kragujevčani overili vrhunsko proleće

Fudbaleri Radničkog iz Kragujevca savladali su u poslednjem meču 30. kola Voždovac u Beogradu rezultatom 2:1 čime su overili vrhunsku prolećnu polusezonu u kojoj su od davljenika dospeli u vrh tabele.

Strelci za sjajni tim Feđe Dudića bili su Vasilije Đurić u 11. i Milutin Vidosavljević u 71. minutu, dok je pogodak za domaćina postigao Vukašin Đurđević u 18. minutu. Teodorović je u 92. minutu dao gol za 2:2, međutim, nekoliko trenutaka kasnije gol je poništen zbog ofsajda.

Radnički će u plej-of sa petog mesta i 50 bodova, koliko ima i Vojvodina, dok je Voždovac završio kao 14. sa 30 bodova i igraće plej-aut.