IMT u Loznici prekinuo pobednički niz Radničkog: Čukarički rutinski savladao Tekstilac

Fudbaleri IMT-a iz Novog Beograda ostvarili su važnu pobedu u sedmom kolu Superlige Srbije, savladavši ekipu Radničkog iz Niša rezultatom 3:1 na neutralnom terenu u Loznici.

Ova pobeda je za “Traktordžije” druga uzastopna, što sugeriše da im teren u Loznici očigledno prija. Trijumfom su prekinuli niz Nišlija od dve pobede zaredom.

IMT je došao do vođstva u 31. minutu zahvaljujući odličnom udarcu Irfana Zulfića sa više od 20 metara, koji je savladao golmana Manojlovića. Radnički je izjednačio u 53. minutu kada je rezervista Ilija Jurukov, posle lepe akcije sa Stjuartom, postigao gol.

Ipak, niški tim nije uspeo da iskoristi trenutak i preokrene rezultat. U nastavku meča, IMT je brzo odgovorio i poveo zahvaljujući pogocima rezervista Alena Stevanovića i Antoana Batisa u razmaku od samo pet minuta.

Trenutno, IMT iz Novog Beograda ima osam bodova i zauzima osmo mesto na tabeli, dok je Radnički sedmi sa bodom više.

Čukarički za pola sata odlučio pobednika

Fudbaleri Čukaričkog su na Banovom brdu savladali ekipu Tekstilca iz Odžaka rezultatom 3:0.

Večerašnja utakmica bila je praktično rešena već u prvih 30 minuta. Vojin Serafimović, tinejdžer od 18 godina, postigao je prvi gol u 18. minutu. Nemanja Milojević je udvostručio prednost u 30. minutu posle sjajnog centaršuta Vinisijusa Mela.

Konačan rezultat postavio je Sambu Sisoko u trećem minutu nadoknade, kada je obišao golmana Tekstilca i postigao gol.

Ovom pobedom, Čukarički je skočio na drugo mesto na tabeli sa 13 bodova, dok je Tekstilac trenutno 12. sa sedam bodova.