Inter Milan's Henrikh Mkhitaryan, left, and Juventus' Dusan Vlahovic fight for the ball during a Serie A soccer match between Inter Milan and Juventus, in Milan, Italy, Sunday, Feb. 4, 2024. (AP Photo/Antonio Calanni)
Nemoćan: Vlahović (Foto: Beta.rs/AP Photo/Antonio Calanni)

Inter je gospodar “čizme”, ostali neka se poređaju kako hoće (VIDEO)

Inter je potvrdio suprimaciju u italijanskom fudbalu trijumfom u velikom Derbiju Italije nad Juventusom od 1:0 u okviru 23. kola Serije A. Pogodak za trijumf Neroazura dao je defanzivac Juventusa Gati i to je bio autogol u 37. minutu. Pogledajte ga OVDE.

Od tada pa do kraja meča Inter se majstorski branio i pretio iz opasnih kontri, a sjajni tener Inzagi izmenama remetio ritam u igri gostiju iz Torina koji nisu uspeli da zatresu mrežu iskusnog Zomera uprkos većoj (jalovoj) inicijativi u drugom poluvremenu.

Inter se odlično brani kada ima prednost, održava ritam pod kontrolom i zato će biti šampion Italije i ove sezone, samo je pitanje sa kolikom bodovnom razlikom u odnosu na rivale do kraja.

Što se tiče Juventusa, i Filip Kostić i Dušan Vlahović su bili u sastavu Stare dame na ovom derbiju, ali nisu ostvarili zapaženi učinak. Golgeter crno-belih je dobio i žuti karton, a Kostić je zamenjen već u 66. minutu.

Inter je bio bolji do vodećeg gola, ali Dimarko iz dva pokušaja nije uspeo da pogodi mrežu. Najbolju šansu u nastavku imao je Hakan Čalhanoglu u 57. minutu, ali je i on bio neprecizan.

Juventus je do boda mogao da dođe u 67. minutu kada je Gati oprobao udarac sa distance. Malo je falilo da se iskupi za autogol, ali je lopta otišla tik pored leve stative.

U poslednjih 20-ak minuta gosti nisu ni zapretili dok je rezervista Arnautović u 87. minutu mogao da postigne i drugi pogodak za Inter ove večeri i dotuče velikog rivala.

Inter je odbranio vođstvo rutinski i pobegao Juventusu na četiri boda prednosti (uz utakmicu manje). Ako i nju dobije, nije realno očekivati da ispusti prvo mesto do kraja sezone.

Užasni Lacio opet izgubio

Ako Inter igra sjajno, onda Lacio igra užasno. Ekipa Maurisija Sarija doživela je neugodan poraz na gostovanju u Beegamu protiv Atalante gde je bilo 3:1.

Blistao je dvostruki strelac za domaće Šarl De Ketelar, kao i Hrvat Mario Pašalić koji igra jednu od najboljih sezona. Počasni gol za Lacio dao je veteran Ćiro Imobile, a rimski klub ostaje sve dalje od pozicije broj četiri koja vodi u Ligu šampiona.