Inter Milan's Federico Dimarco vies for the ball with Napoli's Andre-Frank Zambo Anguissa, right, during the Serie A soccer match between Inter Milan and Napoli at the San Siro Stadium, in Milan, Italy, Sunday, March 17, 2024. (AP Photo/Antonio Calanni)
Arnautović i Angisya u duelu (Foto: Beta/AP Photo/Antonio Calanni)

Inter još nije preboleo Atletiko, Napoli odneo bod u šokantnom finišu na “Meaci” (VIDEO)

Fudbaleri Intera nisu se na vreme oporavili od šokantne eliminacije od Atletiko Madrida na penale u osmini finala Lige šampiona. Puleni Simonea Inzagija su nadigrali Napoli na svom terenu, ali ga nisu savladali jer je bilo 1:1 u derbiju 29. kola Serije A.

Neroazuri su bili bolji, kontrolisali su situaciju tokom većeg dela meča, ali to nisu pretočili u trijumf. Poveo je Inter u 43. minutu iz akcije u kojoj su se defanzivci transformisali u napadače.

Lopta je posle kombinacije stigla na levu stranu do Bastonija, ovaj ju je fino zavrnuo u kazneni prostor, a tamo se ušunjao Mateo Darmijan i udarcem sa desetak metara zatresao mrežu za 1:0.

Napoli nije imao odgovor na ritam Intera, ali je nekako došao do šanse u samom finišu i kaznio je to što domaći sastav do tada nije ostvario ubedljiviju prednost.

Gosti su imali korner sa desne strane u 81. minutu, Bastoni nije dobro intervenisao, bukvalno je spustio loptu na glavu Žuana Žezusa, koji se na drugoj stativi samo poklonio i dao gol bivšem klubu za 1:1.

Do kraja je Tiram imao dobru priliku za pobedu Intera, ali nije bio precizan.

Iako nisu uspeli da zabeleže 11. uzastopni trijumf u Seriji A, Neroazuri i dalje ubedljivo vode na tabeli sa 76 bodova, što je 14 više od drugoplasiranog Milana. Napoli je tek sedmi sa 45 bodova.