Inter
Kiks Intera, Verona izvukla remi (Foto: Beta/AP Photo/Antonio Calanni)

Inter se izvukao u 94. minutu, ali tu je drama tek počela: Sasuolo pobedu čekao od novembra

Na otvaranju subotnjeg dana u 19. kolu Serije A umalo da se desi se neočekivan kiks, ali se Inter na kraju izvukao protiv Verone. Iako su Nerazuri na poluvremenu vodili, Verona je imala nerešeno do četvrtog minuta nadoknade drugog poluvremena, ali je meč završen pobedom domaćina od 2:1.

Rasplet ovog meča je bio zaista fascinantan.

Inter je vodio od prvog poluvremena, pogotkom koji je dao Lautaro Martinez još u 13. minutu.

Verona je u 74. minutu izjednačila preko rezerviste Tome Anrija, međutim, tu drama nije bila gotova. Pogledajte taj pogodak OVDE.

Igrao se četvrti minut nadoknade kada je Inter ponovo poveo. Strelac je u četvrtom minutu nadoknade bio Fratezi. Pogledajte njegov gol OVDE.

Međutim, ni tu nije bio kraj drami. Prvo je Darko Lazović dobio direktan crveni karton, a onda je sviran i penal za Veronu.

U 10. minutu nadoknade opet je Anri preuzeo odgovornost, ali ovog puta nije bio precizan. Zato je Inter osvojio sva tri boda. Pogledajte taj detalj OVDE.

Inzagijeva četa sada čeka da vidi šta će uraditi Juventus u nedelju sa Salernitanom, ali u ovom momentu ima prednost od pet bodova u odnosu na Staru damu.

Frozinone – Monca

Fudbaleri Monce su u fantastičnoj utakmici bili bolji od Frozinonea u gostima sa 3:2.

Još u prvom poluvremenu poveli su 2:0 preko Danija Mote i Valentina Karbonija.

Na semaforu je pisalo 3:0 posla autogola Matijasa Sula, ali je isti igrač smanjio na 3:2 u 75. minutu s bele tačke. Na 3:1, pre toga, smanjio je Abdu Harui, ali ni ta dva pogotka nisu bila dovoljna domaćinu da se u potpunosti vrati u meč.

Monca je na ovaj način pobegla Frozinoneu na šest bodova prednosti.

Leće i Kaljari podelili bodove

Fudbaleri Lećea i Kaljarija odigrali su nerešeno 1:1 u meču 19. kola Serije A.

Poveli su domaći u 31. minutu preko Žendrija i to j bio rezultat prvog poluvremena.

U nastavku Kaljari je bio bolji rival i došli su do izjednačenja posle 20 minuta igra preko Oristanija. Leće ima 21 bod i bliži je sredini tabele, dok Kaljari ima 15 i jedan bod je iznad zone ispadanja.

Pobeda Sasuola kod kuće nad Fiorentinom – 1:0

Zeleno-crni iz Ređo Emilije čekaju na pobedu od 26. novembra. Od tada samo bod osvojen u pet duela Serije A i ispadanje iz kupa.

Međutim, konačno se Sasuolu posrećilo. Pobeđena je Fiorentina, ali zaista im se posrećilo. Jer Viola je imala nekoliko sjajnih situacija.

Svakako se među njima izdvaja penal u 64. minutu. Međutim, udarac Đakoma Bonaventure sa bele tačke odbranio je Konsilji. Tri minuta kasnije na intervenciju VAR gol Martinesa Kvarte je poništen zbog ofsajda.

Doduše, bio je i poništen gol Tostveta, iz istog razloga u 48. za 2:0. Tako da je pogodak Pinamontija u devetom minutu bio jedini pogodak na meču. Gol vredan tri boda za prekid crne serije Sasuola.