Žoao Feliks, Isko, Betis, Barselona

Isko plesao kao nekada, ali Barselona ipak nosi sva tri boda kući! Dmitrović ispisao istoriju, ali negativnu – Đirona prva (VIDEO)

Barselona je pobedila u gostima Betis sa 4:2 u utakmici 21. kola španske La Lige. Iako rezultat može da vas prevari i da pomislite da je bilo lako – nemojte, jer nije.

Gosti iz Katalonije trijumf na gostovanju u Sevilji obezbedili su tek u finišu meča, iako su prethodno imali vođstvo od 2:0, ali je Betis zahvaljući golovima Iska (gledati njega koji briljira protiv Barse definitivno je probudilo uspomene iz prethodne decenije) uspeo brzo da dođe do izjednačenja.

Barselona je dobro počela meč i povela preko Ferana Toresa u 21. minutu, da bi isti igrač u 48. povisio na 2:0. Betis je preko Iska u 56. i 59. minutu brzo došao do izjednačenja, ali ipak nije uspeo da zadrži pritisak Katalonaca u finišu meča.

Žoao Feliks je u 89. minutu ponovo doveo Barselonu do prednosti, da bi konačan rezultat postavio Tores u drugom minutu sudijske nadoknade vremena.

Barselona je treća na tabeli La Lige sa 44 boda, dok je Betis deveti sa 31.

Đirona – Sevilja

Fudbaleri Đirone preuzeli su ponovo čelo La lige, pošto su pobedili Sevilju rezultatom 5:1.

Inače, Artjom Dovbik postigao je treći najbrži het-trik u istoriji prvenstva Španije, jer je bio precizan tri puta između 13. i 19. minuta ovog meča.

Isak Romero je bio jedini strelac za Sevilju, četvrti pogodak za Đironu bio je delo Viktora Cigankova, dok je peti postigao Kristijan Stuani u sam smiraj meča.

Đirona je prva na tabeli sa bodom više od Reala, ali i uz utakmicu viška.