Fil Foden; Foto: Beta/AP/Dave Thompson

Ista meta, isto odstojanje: Arsenal slavio sa pola gasa, Siti pregazio Vilu uz het-trik Fodena

Nastavlja se šampionska trka u Premijer ligi, koja preti da bude najneizvesnija u novijoj istoriji ovog takmičenja. Fudbaleri Arsenala pobedili su na svom terenu Luton rezultatom 2:0, dok je Mančester siti na svom “Etihadu” razbio Aston Vilu sa 4:1 u meču 31. kola engleske Premijer lige.

Arsenal je do pobede stigao golom Martina Odegarda u 24. minutu i autogolom Daiki Hašioka u 44. minutu. Ta dva pogotka u prvom poluvremenu bila su dovoljna “tobdžijama” da se “zatvori” utakmica.

Arsenal je preuzeo prvo mesto tabeli sa 68 bodova, bodom više i utakmicom više od drugoplasiranog Liverpula. Luton je na 18. mestu sa 22 boda. Liverpulu sa 67 bodova se pridružio i Mančester siti, koji je bio ubedljiv protiv četvrtoplasirane Vile.

Nakon što je Rodri otvorio meč u 11. minutu, a Duran izjednačio u 20. heroj trijumfa “građana” postao je Fil Foden. Mladi engleski reprezentativac je ostvario het-trik, počevši od efektnog gola iz slobodnog udarca u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena.

Foden je u 62. minutu duplirao prednost tima Pepa Gvardiole, a sedam minuta kasnije je stavio tačku za konačnih 4:1.

Takođe ove večeri, Brentford i Brajton su u Londonu odigrali nerešeno 0:0. Brentford je na 15. mestu sa 28 bodova, a Brajton je na devetoj poziciji sa 43 poena.