Detalj sa ovog meča (Foto: Printscreen/Stremja)

Istorija se ne menja! Najgora reprezentacija na svetu nije pobedila ni posle 20 godina

Trebalo je ovo da bude istorijsko veče za popularnu igru, noć u kojoj se završava jedan od najbednijih nizova u profesionalnom fudbalu, kraj 20-godišnje agonije fudbalske reprezentacije San Marina bez pobede. Uzalud…

Potrudili su se, izabrali selekciju Sent Kitsa i Nevisa sa malenog ostrva u Karibima koju su ugostili u svojoj maloj državi u prijateljskom meču, ali nisu uspeli da prekinu niz od 136 vezanih mečeva bez pobede.

Poveli su prvi na meču, ali se onda raspali, primili tri gola i upisali novi poraz od 3:1. Iako ih je izvesni Mateo Berardi doveo u prednost u 21. minutu iz penala, do odlaska na poluvreme Terel i Burli su kompletirali poptuni preokret golovima u 31. i 45. minutu.

Kod drugog gola golman je pretrčao 90 metara da sa saigračima proslavi pogodak. Taj gol pogledajte ovde.

San Marino je krenuo ofanzivno u nastavku, ali ih je presekao treći gol koji je postigao Panajotu u 49. minutu i snovima je bio kraj. Inače, za selekciju Sent Kitsa i Nevisa igra dosta fudbalera iz nižih liga Engleske, koji su evidentno kvalitetniji od amatera iz Italije.

Ako nitša, barem nisu razočarani pripadnici navijačke grupe “Brigata Mai 1 Gioia”, u prevodu “ekipa koja nikad ne uživa”, koja prati San Marino i koja se ponosila do sada činjenicom da nikoga nisu pobedili 20 godina. I dalje će imati razloga da postoji.

Inače, San Marino je najgora selekcija na svetu, 210. reprezentacija na FIFA rang-listi. Od njih je samo gora Eritreja koja se ne takmiči i nema nikakav renking. Ispred San Marina su zemlje poput Angile, Američkih Devičanskih Ostrva, Britanskih Devičanskih Ostrva, Guama, Šri Lanke…