Unionistas izbacio Viljareal; Foto: Twitter/Football Espana

Istorijska bruka Viljareala: “Žutu podmornicu” potopio tim koji klizi u četvrtu ligu!

Ove večeri je u okviru Kupa kralja odigran meč koji je, naizgled, trebalo da bude dosadan i kladioničarski malo interesantan, a zapravo je viđena istorijska bruka Viljareala. Sastali su se anonimni Unionsistas, tim koji igra u trećem rangu španskog fudbala, i izrazito favorizovani učesnik nokaut faze Lige Evrope.

Čim pravimo vest od ovog meča, znate da se desilo nešto nesvakidašnje. A to je, svakako, vest da je “žuta podmornica” potopljena u Salamanki, gde je ispala posle izvođenja penala. Posle 90, a potom i 120 minuta, rezultat je bio 1:1. Potom je na penal-ruletu sreća stala na stranu autsajdera.

Viljareal se dugo mučio da probije slabijeg rivala, ali je to učinio u pravi čas. Makar se tako činilo kada je u 82. minutu pogodio Ilijas Akomač. Međutim, samo pet minuta kasnije Komesana je skrivio jedanaesterac iz kog je Unionistas izjednačio. Precizan sa 11 metara bio je Alfred Planas.

Tako je meč uveo u dodatnih 30 minuta. Ali ni u tom periodu nismo dobili rešenje pitanja pobednika. Pa se pristupilo izvođenju penala.

Osam serija penala

Viljareal je tokom celog meča bio u punom sastavu, pa su i izvođači bili oni koji bi, verovatno, pucali i u finalu Lige Evrope. Pogodili su Đerar Moreno, Frensis Kokelan, Manu Trigeros, Aleksander Sorlot, Ramon Terats i Santi Komesana.

Do tada je jedini promašaj imao Alberto Moreno. Na drugoj strani je to bio Planas, koji je pogodio u regularnom delu. I došlo se do osme serije u kojoj je Gomez pogodio za domaćina, a Kiko promašio za goste, te je usledilo veliko slavlje na stadionu “Kraljice Sofije” u Salamanki.

Za ljubitelje fudbala u Srbiji valja istaći da je od 77. minuta na terenu bio Stefan Leković, dete Crvene zvezde koje je na terenu zamenilo legendarnog Danija Pareha. Ipak, nije mnogo pomogao da se izbegne istorijska bruka Viljareala.