Lionel Mesi; Foto: Beta/AP/Gustavo Garello

Istorijska noć: Argentina i Brazil poraženi iste noći – svet priča o divljanju Lionela Mesija (VIDEO)

Retke su noći u kojima i Argentina i Brazil dožive fijasko, a prethodne su im, baš, brideli obrazi. U južnoameričkim kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo 2026. godine, koje su uveliko u toku, dve fudbalske velesile spuštene su na zemlju. Ma, tresnule su i svet o tome bruji ovog jutra.

Argentina je, od poraza od Saudijske Arabije u prvom kolu Mundijala u Kataru, imala 14 uzastopnih pobeda, što je istorijski niz. Međutim, on je prekinut na “Bombonjeri” u Buenos Ajresu gde je gostovao Urugvaj sa “ludakom” Marselom Bjelsom. Rezultat je bio 2:0 u korist Urugvajaca, dok je ceo stadion plakao.

Najbolji golman sveta, zvanično, Emilijano Martinez primio je prvi gol od finala Svetskog prvenstva, posle 751 minuta. A Argentina nije dala gol prvi put posle 24 uzastopne utakmice. Stoga je ovaj rezultat kojisu napravili Urugvajci i čuveni “El Loko” – istorijski.

Prvi gol za goste postigao je Ronald Arauho u 41. minutu. Šokirao je “Bombonjeru” i učinio da drugo poluvreme bude izrazito nervozno. Argentina nije umela do gola, ali zato jeste Darvin Nunjez. Napadač Liverpula je u 87. minutu pogodio za 2:0 i naterao na suze Lionela Mesija i drugove.

Inače, planeta baš priča o Mesiju i njegovom nesportskom ponašanju u momentima kada su kola jurila nizbrdo za svetske prvake. Na terenu je izbio sukob u kome je Mesi rešio da preuzme glavnu reč.

Počelo je prepirkom između Matijasa Oliveire i Rodriga De Pola. Tada je u tuču odlučio da se umeša najmanji na terenu. Mesi je dotrčao do Oliveire, prvo ga udario laktom, a onda i uhvatio levom rukom za vrat. Nastala je opšta gužva koja se, gle čuda, završila bez isključenja.

Dijaz dočekao oca, pa razbio Brazil

Veliko iznenađenje napravila je i Kolumbija, koja je u Barankilji savladala Brazil sa 2:1. I to nakon preokreta. “Selesao” je vodio već od 4. minuta kada je Gabrijel Martineli pogodio mređu domaćih. Ipak, još jedan napadač Liverpula je zasijao ove noći, Luis Dijaz je u razmaku od pet minuta, u 75. i 79. dao dva gola Brazilu i doneo trijumf svojoj naciji.

Sve to u sedmici u kojoj je preživeo pravu porodičnu dramu i dočekao roditelje kući nakon što su bili oteti. Ima nešto u sportu što vraća i piše prave životne bajke. Najbolje ćete to videti kroz reakciju oca Luisa Dijaza na njegova dva gola Brazilu.

Na tabeli južnoameričkih kvalifikacija, Argentina je prva sa 12 bodova, a slede Urugvaj sa 10, Kolumbija sa devet i Venecuela sa osam. Brazil je tek peti sa sedam bodova. Osvojio je samo bod u prethodne tri utakmice i upisao je drugi uzastopni poraz. A već 22. novembra sastaju se upravo Brazil i Argentina.