Germany Soccer Bundesliga
Igrači Lajpciga slave pobedu (Foto: Beta)

Istorijski dan u Bundesligi: Keln video gol s pola terena, a Zvezda moćni Lajpcig – pao rekord star 55 godina (VIDEO)

Još jedno tradicionalno efikasno kolo Bundeslige je iza nas, na pet utakmica subotnjeg programa palo je čak 20 golova (četiri u proseku), a obeležile su ga sigurna pobeda Lajpciga, srećni Dortmund i gol sa pola terena!

Krećemo od najlepšeg detalja koji je videla publika u Kelnu. Golman domaćih Marvin Švabe izleteo je sve do pola terena kako bi zaustavio kontru Hofenhajma, i uspeo je u tome, ali potom je lopta došla do Florijana Griliča koji ju je poslao u prazan gol sa preko pola terena.

Hofenhajm je inače savladao čuvene Jarčeve kao gost sa 3:1, a u strelce su se upisali kod gostiju i Kramarić i Bajer, dok je utešni gol za Keln dao Zelke.

Borusija iz Dortmunda je gubila sa 2:1 u Frajburgu, ali je u poslednjih pola sata dala čak tri gola i slavila posle preokreta sa 4:2. Imali su srećni Milioneri i igrača više u finišu jer je isključen Hofler, pa su Humels i Rojs pogocima u finišu doneli tri boda Borusiji.

Ubojiti Lajpcig

Lajpcig je za pola sata slomio Augzburg sa 3:0, a način na koji je to izveo neće se svideti navijačima Zvezde. Mladi tandem Simons – Openda razmenio je po gol i asistenciju, dok je levi bek David Raum u 27. minutu postavio konačnih 3:0.

Da su hteli, dali bi verovatno još koji gol, ali igrali su koliko im je potrebno i sačuvali snagu za duel sa Jang Bojsom u utorak.

Spektakl golgetera Štutgarta

Spektakularno popodne imao je i Serju Žirasi, fantastični centarfor Štutgarta, koji je het-trikom izbio na čelo liste strelaca Bundeslige sa osam golova. Njegov tim je kao gost pobedio Majnc sa 3:1, a sjajni napadač ispisao istoriju Bundeslige posle više od pola veka.

Volfzburg je bio bolji od Uniona iz Berlina sa 2:1. Strelci za domaće bili se Vind i Mejle dok je počasni za goste dao Robin Gosens, sve u prvom poluvremenu.