Mirko Ivanić Zvezda; Foto: Youtube/Arena Sport TV

Ivanić kao Mesi: Čista majstorija Zvezdinog veziste (VIDEO)

Izveo je čaroliju Mirko Ivanić kao Mesi da je bio u njegovim kopačkama. U samom finišu spektakularnog prvog poluvremena u Kragujevcu, Crvena zvezda je fenomenalnim golom svog veziste povela sa 3:2.

Impresivan je način na koji je Ivanić poslagao rivale i zarolao loptiu, nakon čega je šutirao. Naizgled slabo, ali dovoljno dobro da bi matirao golmana Radničkog.

Prethodno je Zvezda morala da juri zaostatak, preokrenula, a domaćin je ponovo izjednačio na 2:2. Pre nego što je Ivanić kao Mesi izveo ovu majstoriju.

I poluvreme

Početak utakmice protekao je u znaku domaćeg tima koji je od starta napao uglavnom iz kontri. Tamnoputi Sali Vidži je dva puta zapretio Glazeru, ali je izraelski golman bio na visini zadatka. Zvezda je, na drugoj strani prvi šut uputila tek u 11. minutu preko štopera Đige. On je petom zahvatio loptu posle centaršuta Hvana, ali je ona otišla preko gola.

Najbolju priliku u tom delu utakmice za Zvezdu je propustio Endiaje koji sa dva metara nije pogodio gol, a Beograđani su kažnjeni u 21. minutu. Vezista domaćih Gluščević je dobio odličnu loptu, našao se u situaciji jedan na jedan sa Mijailovićem, šutirao je pored njega u dalji ugao, Glazer nije mogao ništa – 1:0.

Malo je falilo da Radnički povede sa 2:0, ali je Vidži zakasnio da ubaci loptu u praznu mrežu na drugoj stativi. Surovo su Kragujevčani kažnjeni za taj promašaj, već u sledećem napadu, Olajinka je iskoristio pas Endaijea i iz blizine poravnao na 1:1.

Zvezda je nastavila da dominira, Bukari promašio još jednu kolosalnu šansu u 31. minutu, ali nije Olajinka. Nigerijac je do drugog gola stigaou 34, a sjajno mu je asistirao mladi Šljivić, a napadač Zvezde poslao loptu pod prečku – 1:2.

Radnički se nije predavao posle ovih golova. Greška Kange u 37. minutu koju je ispravio golman Glazer, bila je uvod u izjednačenje koje je doneo Činedu. Posle šuta nezgodnog Viždija lopta mu je došla u noge na petercu, pa je iz okreta pogodio gol Zvezde za novo izjednačenje – 2:2.

Zvezda je na poluvreme ipak otišla s prednošću od jednog gola, a najzaslužniji je Mirko Ivanić. I pored svih skupocenih pojačanja koja su stigla u Zvezdu, momak iz Bačkog Jarka i dalje rešava utakmice. Kao Mesi se prošetao kroz odbranu Radničkog i samo gurnuo loptu u mrežu za 3:2. Poezija.