Amerikanci Barseloni
Robert Levandovski; Foto: Beta/AP/Joan Monfort

Iz dvojke u keca: LevanGOLski prekinuo post i doneo pobedu Barsi – remi u derbiju Andaluzije i veliki preokret Atletika

Fudbaleri Barselone savladali su Alaves rezultatom 2:1 (0:1) u utakmici 13. kola La Lige. Ali, tek posle preokreta i velike neizvesnosti na “Monžuiku”. Dramatičnom meču doprineo je gol koji je posle pola minuta postigao Samu Omorodion. Tek što je Barsa krenula sa centra!

Do kraja prvog poluvremena su oba tima imali prilike, a Omorodion je pogodio i prečku kojom je mogao da donese još šokantnijih 0:2.

Na samom startu drugog dela ukazao se Robert Levandovski. Poljak je sjajno reagovao posle centaršuta Džula Kundea i glavom pogodio za 1:1. Bio je to njegov prvi pogodak posle šest uzastopnih utakmica posta. Poslednji put mrežu je zatresao u septembru protiv Selte. Bio je to njegov najgori niz još od 2011. godine, kada nije dao gol na 10 mečeva u nizu.

Ipak, kada takav rasni strelac probije barijeru, onda vrlo brzo dođe još jedan pogodak. Bilo je to u 79. minutu kada je Lamin Jamal oboren u kaznenom prostoru i dosuđen je penal. Levandovski je lako matirao golmana Alavesa i doneo vrlo važnu pobedu katalonskom klubu.

Fudbaleri Barselone ponovo su uhvatili priključak i sada sa 30 bodova imaju dva manje od Reala, a četiri od Đirone. Alaves je ostao na 14. poziciji sa 12 osvojenih bodova.

Remi u seviljskom derbiju

Veliki derbi Andaluzije samo je donekle opravdao očekivanja. Fudbaleri Sevilje i Betisa odigrali su na stadionu “Ramon Sančez Pishuan” nerešeno rezultatom 1:1.

Poveo je Betis golom Ajose Peres u 72. minutu, da bi izjednačenje Sevilji doneo Ivan Rakitić golom u 79. minutu. I to je bilo sve. Sevilja je ostala na 13. mestu sa 12 poena, a Betis je sada na sedmoj poziciji sa 21 bodom.

Atletiko ne staje

Fudbaleri Atletiko Madrida nastavili su da igraju sjajno, ali i efikasno ove sezone. “Jorgandžije” su na “Vanda Metropolitano” stadionu potopili “Žutu podmornicu” rezultatom 3:1 (1:1).

Iako je Viljareal vodio od 20. minuta golom Đerara Morena, preokret je nagovestio Aksel Vicel u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena. U 80. minutu je Antoan Grizman doneo 2:1 Madriđanima, a njihov trijumf je potvrdio Samjuel Lino pet minuta kasnije.

Atletiko je na četvrtoj poziciji sa 28 bodova. Viljareal je ostao nisko, na 14. mestu, sa 12 osvojenih bodova.