FIFA brazilsku policiju

Iz FIFA napali brazilsku policiju: Nasilju nije mesto ni na terenu, a ni u društvu

Predsednik FIFA Đani Infantino osudio je brazilsku policiju zbog prebijanja argentinskih navijača.

Utakmica između Brazila i Argentine (0:1) u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo 2026. počela je sa zakašnjenjem zbog nemira na Marakani.

U sektoru gostujućih navijača, koji ni na koji način nije bio odvojen od ostalih sektora, došlo je do sukoba prilikom intoniranja himni dve zemlje. Policija je oštro reagovala i upotrebila pendreke protiv navijača. Sukob navijača i policije trajao je oko 15 minuta.

Nakon što su igrači pokušali da smire navijače, Lionel Mesi je izveo reprezentaciju Argentine sa terena na tribine. Kao rezultat toga, meč je počeo sa 27 minuta zakašnjenja.

– Nasilju apsolutno nije mesto u fudbalu, na terenu ili van njega.

Ovakvim događajima koji su se desili tokom kvalifikacione utakmice za Svetsko prvenstvo 2026. između Brazila i Argentine nije mesto u našem sportu i društvu.

Svi – navijači, igrači, osoblje tima, službena lica – moraju biti sigurni da igraju i uživaju u fudbalu. I pozivam vlasti da to obezbede na svim nivoima – napisao je predsednik FIFA Infantino.