Iran

Japan i Iran čekirali karte za četvrtfinale Azijskog kupa

Fudbalska reprezentacija Japana plasirala se danas u četvrtfinale Azijskog kupa pošto je u Dohi pobedila Bahrein 3:1, u osmini finala.

Na stadionu Al Tunama u Dohi, Japan je poveo golom Ricu Doana u 31. minutu, a prednost je udvostručio Take Kubo u 49. minutu.

Jedini gol za Bahrein bio je autogol koji je postigao Zion Suzuki u 64. minutu. Konačan rezultat postavio je Ajase Ueda u 72. minutu.

Protivnik Japana u četvrtfinalu je ekipa Irana koja je posle penal serije savladala Siriju.

Iranci, koji su pre meča bili veliki favoriti odolevali su tokom čitave utakmice Sirijcima. Gol za Iran delo je Mehdija Taremija sa bele tačke u 34. jedini gol za Siriju takođe sa 11 metara postigao je Karbin.

Taremi je u 91. minutu posle drugog žutog kartona isključen iz igre, te se očekivalo da ekipe odu u penal seriju. Jedini penal za Siriju promašio je Jusef, te je konačnim rezultatom 6:4, tim Irana prošao u četvrtfinale.