Manchester City's Mateo Kovacic celebrates with teammate Kyle Walker, 2nd right, after scoring his side's second goal during the Soccer Club World Cup semifinal soccer match between Urawa Reds and Manchester City FC at King Abdullah Sports City Stadium in Jeddah, Saudi Arabia, Tuesday, Dec. 19, 2023. (AP Photo/Manu Fernandez)

Japanci preslabi za šampiona Evrope: Mančester siti za titulu svetskog šampiona protiv kraljeva Sambe

Fudbalska ekipa Mančester sitija slavila je u polufinalu Svetskog klupskog prvenstva odigranom u Džedi protiv Urave rezultatom 3:0.

Ovo je ujedno bila i prva utakmica tima Pepa Gvardiole, dok će se u petak 22. decembra odigrati finalni meč između Fluminensea i Mančester sitija.

Brazilska ekipa je slavila 2:0 protiv Al Ahlija, a takođe je i Fluminenseu polufinalna utakmica bila prva na turniru.

Džon Kenedi, Fluminense; Foto: Beta/AP/Manu Fernandez

Japanci srećni – primili samo tri gola

Što se tiče utakmice između Mančester sitija i Urave, možemo reći da je potpuno zasluženo slavila bolja ekipa. Od samog starta Englezi su nametnuli svoj ritam, te je samo bilo pitanje vremena kada će se odbrana Urave slomiti i primiti prvi gol.

On je došao tek u prvom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena i to autogolom Marijusa Huitbratena. Drugi gol “građani” su postigli u 52. tada je Mateo Kovačić istrčao kontru te lako matirao golmana protivničke ekipe. Treći gol delo je Bernarda Silve u 59. minutu.

Do kraja činilo se da Siti može do još nekog pogotka, ali je Urava uspela da izbegne katastrofu. Zanimljivo je da je Mančester odigrao utakmicu bez “centarfora”, pre svega zbog povrede Erlinga Halanda koji je već par nedelja odvojen od terena.

Utakmica za svetskog šampiona biće odigrana u petak u Džedi na “King Abdullah Sports City” stadionu između Fluminensea i Mančester sitija, dok će se utakmica za treće mesto između Urave i Al Ahlija odigrati isti dan.