PETER OLAYINKA, Peter Olajinka fudbaler Crvene zvezde na utakmici Superlige Prvenstva Srbije protiv Napretka u Krusevcu na stadionu Mladost, Krusevac, 03.12.2023. godine Foto: Mladjan Ivanovic Fudbal, Crvena zvezda, Superliga Prvenstvo Srbije, Napredak
Piter Olajinka slavi gol protiv Napretka, Foto: MN Press/Mlađan Ivanović

Jedan gol iz 2 šanse: Zvezda upisala pobedu i to je sve što smo videli u Kruševcu

Piter Olajinka doneo je pobedu Crvenoj zvezdi protiv Napretka u Kruševcu jedinim golom koji je viđen na meču.

Uspeli su crveno-beli da upišu tri boda i to je ono što im je bilo najbitnije posle teškog udarca koji su doživeli prethodne nedelje eliminacijom iz evropskih takmičenja.

I ništa drugo osim tog gola, niti je viđeno, niti je vredno pisanja slova i pominjanja. Odnosi se to na oba tima. Bukari je imao jedan zicer u drugom poluvremenu, ali to je to.

Zvezda na ovom meču je bila oslabljena za neigranje Aleksandra Dragovića, Aleksandra Kataija, Milana Rodića, Marka Stamenića, Mirka Ivanića i Nemanje Milunovića.

Crveno-beli su zadržali zaostatak od 3 boda za vodećim Partizanom.

Sastavi

Napredak: Bajić – S. Jovanović, Đeković, Marinković, Vukajlović – Jović, Krstić – Đ. Jovanović (Stojiljković), Zličić, Ljubomirac (Nenadović) – Stanojlović (Bojović)

Crvena zvezda: Glazer – Nedeljković, Điga, Spajić, Nikolić – Mijailović, Hvang – Bukari, Kraso (Kanga), Olajinka (Lučić) – Mijatović (Endijaje)

II poluvreme

Takoreći ništa se specijalno nije dogodilo u drugom poluvremenu. Uglavnom se igralo oko sredine terena i između dva šesnaesterca. Bez ikakve konkretne ideje i kreacije, ni kod jednih ni kod drugih.

Možemo reći da je Zvezda više zapretila, preko brzonogog Bukarija. U jednoj kontri mu je defanzivac Napretka u poslednjem trenutku izbio loptu. U drugoj situaciji šutirao je iz zicer prilike direktno u golmana.

Bila je u poslednjem minutu nadoknade kontra da se reši sve, ali su Bukari i Hvang zakoplikovali situaciju 2 na 1 i sve upropastili.

Ništa drugo što se događalo u drugih 45 minuta nije vredno pomena, osim da je padao sneg. Kao i da je Šerif Endijaje dobio priliku umesto Mijatovića, ali opet ništa nije pokazao.

I poluvreme

Uzbuđenja su viđena u uvodnim minutima i u samom finišu prvog poluvremena. Napredak je pokazao da želi da se nadigrava sa Zvezdom odmah, čak i nametnuo inicijativu na početku.

Bila je po jedna preteća situacija pred golom oba tima da bi u 7. minutu Crvena zvezda svoju jedinu pravu šansu u prvih 45 minuta iskoristila. Piter Olajinka se sjajno snašao u srcu šesnaesterca kad je lopta pomalo uz sreću došla do njega i postigao gol.

Takoreći ništa se konkretno, makar što se fudbala tiče, dešavalo sve do poslednjih 5-6 minuta prve polovine utakmice. Napredak jeste imao ideju kako da napadne crveno-bele, ali je opasnu situaciju u šesnaestercu tek tada napravio.

Izblokirali su igrači Zvezde nekoliko udaraca u svom šesnaestercu, da bi onda Đorđe Jovanović poslao loptu preko gola. Nakon toga je bila prilika i za Zličića. Imao je jedan šut i Kraso, ali nije bio toliko opasan.