River Plate's Facundo Colidio, right, and Boca Juniors' Marcos Rojo battle for the ball during an Argentine soccer league quarterfinal match in Cordoba, Argentina, Sunday, April 21, 2024. (AP Photo/Nicolas Aguilera)
Uvek spektakularni derbi Argentine (Foto: Beta/AP Photo/Nicolas Aguilera)

Jedni u delirijumu, drugi u agoniji: 11 žutih kartona, 5 golova i moćna pobeda Boke nad Riverom (VIDEO)

Godinu i po dana čekala je Boka šansu da konačno pobedi River Plejt i uspela je, i to daleko od Buenos Ajresa. Promena sredine prijala je velikanu sa “Bombonjere” koji je u četvrtfinalu Liga kupa Argentine izbacio najvećeg rivala pobedom od 3:2.

Skoro 60.000 duša na stradionu “Mario Kempes” u Kordobi gledalo je sjajan 262. “superklasiko” i jedan spektakularni ples čuvenog “Matadora”, veterana Edinsona Kavanija, koji je u 62. minutu zapalio plavo-žuti deo tribina pogotkom za 2:1.

Jedni u delirijumu, drugi u agoniji. Pamtiće ovaj derbi dugo i trener Rivera Martn Demikelis, koji je zabeležio prvi poraz u okršajima sa Bokom. Do sada je imao dve pobede i remi.

River je mnogo bolje otvorio utakmicu, a posle deset minuta igre uspeo da dođe do prednosti pogotkom Borhe. Međutim, Boka je u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena preko Merentijela nekako došla do izjednačenja i nagovestila da se neće predati.

U nastavku je Riveru poništen gol, a onda je na scenu stupio legendarni Kavani, koji je u 62. minutu doneo prednost svom timu i zapalio tribine. Nedugo zatim, tačnije pet minuta kasnije Merentijel je novim pogotkom nagovestio pobedu Boke, dok je River preko Čileanca Dijasa u sedmom minutu nadoknade uspeo samo da ublaži poraz.

Inače, glavni sudija je na ovom meču pokazao čak 11 žutih kartona igračima oba tima.