Mančester siti

Još 4 tima u osmini finala Lige šampiona: Istorijski preokret Sitija, sumnjivi penal u 97. spasio PSŽ

Završeno je peto kolo Lige šampiona, a sudbina mnogih timova je već sad rešena. Kao što već znate jedan od timova koji će bez pritiska izaći na teren u poslednjem kolu je Crvena zvezda koja je izgubila u Bernu od Jang Bojsa 2:0.

Pored grupe G u kojoj se nalazi srpski predsavnik, sudbina timova odlučena je i u grupi E. Seltik je posle poraz od Lacija (2:0) zvanično ostao bez evropskog proleća, dok su Lacio i Atletiko Madrid sigurni učesnici završnice Lige šampiona.

Fejnord je poražen kod kuće od Atletiko Madrida rezultatom 3:1 te su sigurni učesnici Lige evrope, golove za Madriđane postigli su Getruida u 14. (autogol), Ermoso u 57. i Himenez 81. (autogol). Gol za Fejnord postigao je Viefer u 77. Kao što smo već konstatovali iz grupe E u osminu finala prošli su Lacio i Atletiko Madrid, a iz daljeg takmičenja ispao je Seltik.

Mančester siti i istorijski preokret

Pored utakmice Crvene zvezde i Jang Bojsa u Bernu, u istoj grupi meč za prvu poziciju grupe G digrale su ekipe Mančester sitija i RB Lajpcig – 3:2. Ekipa iz Nemačke povela je golovima Opende 13. i 33. sa 2:0, te je u drugom poluvremenu čekao težak zadatak izabranike Pepa Gvardiole.

Na ruku im nije išla ni istorija, koja kaže da se Siti nikada nije vratio u Ligi šampiona posle dva gola zaostatka na poluvremenu. Međutim, Mančester siti se pribrao u nastavku te golovima Halanda u 54. Fodena u 71. i Alvareza u 87. minutu došli do tri boda koja im garantuju prvu poziciju na tabeli. Drugi je RB Lajpcig, treći Jang Bojs, dok Zvezda završava takmičenje na četvrtoj poziciji.

Barselona obezbedila osminu finala LŠ

Barselona je pobedom u Kataloniji 2:1 nad ekipom Porta obezbedila prolaz u sledeću fazu Lige šampiona. Drugi tim biće poznat posle duela između Porta i Šahtjora 13. decembra na Dragau. Te dve ekipe imaju po 9 bodova dok Barselona ima 12, poslednja ekipa u toj grupi je Antverpen koja je u ranijem terminu poražena od Šahtjora 1:0.

Golove za Barselonu postigli su imenjaci Žoao Kanselo 32. i Žoao Feliks 57. dok je za gostujući tim gol postigao Pepe u 30. minutu.

Grupa F – Borsija jedina sigurna

Što se tiče grupe G, Borusija Dortmund je savladala rezultatom 3:1 ekipu Milana u Italiji, te na taj način osigurala mesto među najboljih 16. Golove za goste postigli su Rojs 10. sa bele tačke, Gitens 59. i Ademi 69. minutu. Jedini gol za domaću ekipu postigao je Čukueze u 37.

Drugu utakmicu ove grupe odigrali su Pari Sen Žermen i Njukasl u Parizu- 1:1. Prvi gol delo je Isaka u 24. minutu, a pogodak za konačni ishod meča postigao je Kilijan Mbape u 97. minutu iz jedanaesterca. Penal koji je suđen za PSŽ je nešto o čemu će se dugo diskutovati, lopta je nakon jednog centaršuta pogodila Livramenta u grudi pa u ruku. Sudija je ostao nem, međutim usledio je poziv iz VAR sobe, te je on pokazao na belu tačku.