leverkuzen
Radost Farmaceuta (Foto: Beta/AP Photo/Martin Meissner)

Još jedna šampionska “trojka” Bajera i meč posle kojeg će Hrvat teško da preživi (VIDEO)

Nastavlja se istorijska potera za titulom u Bundesligi Bajera iz Leverkuzena. Popularni Farmaceuti su na svom terenu lako savladali Volfzburg sa 2:0 i verovatno potpisali otkaz hrvatskom treneru Niku Kovaču na klupi kluba iz grada Folksvagena.

U 25 odigranih kola, igrači Bajera imaju već 21 pobedu, i dalje su bez poraza, a pored toga imaju i dalje deset bodova više u odnosu na aktuelnog šampiona Bajern iz Minhena devet kola pre kraja sezone.

Ako ovako nastave još samo šest pobeda do kraja im garantuje titulu. Treba napomenuti i da su Farmaceuti veći deo utakmice protiv Volfzburga igrali sa igračem više jer je štoper gostiju Jenc dobio dva žuta kartona u kratkom roku.

Do prednosti je domaćin stigao u 37. minutu kada je nakon izvrsnog dodavanja Grimalda, Nejtan Telja savladao protivničkog golmana. Florijan Virc je potvrdio pobedu u 86. minutu, Palasios ga je proigrao na fantastičan način, a mladi Nemac postigao šesti gol ove sezone u Bundesligi.

Ajntraht i Frajburg bez greške

U ostalim mečevima nedeljnog programa Ajntraht je posle preokreta pobedio Hofenhajm sa 3:1.

Gosti su poveli preko Amerikanca Bruksa u šestom minutu, ali je on dobio crveni karton u 22. i potpisao kapitulaciju svog tima.

Robin Koh u 33, Dina Embimbe u 50. i Mario Gece u 64. minutu doneli su potpuni preokret i pobedu Ajntrahtu koji se odvojio od ostatka lige na šestom mestu za sedam bodova.

Frajburg je kao gost bio bolji od Bohuma sa 2:1. Ekipa iz Švarcvalda stigla je do osetne prednosti golovima Maksa Egenštajna u 36. i Mihaela Gregoriča u 53. minutu.

Počasni pogodak za domaćine dao je Ukrajinac Ordets u 62. minutu. Erhan Mašović je odigrao svih 90 minuta za Bohum, kao i nekadašnji napadač Partizana Takuma Asano.