Dortmund's Marco Reus celebrates his side's second goal during a German Bundesliga soccer match between TSG 1899 Hoffenheim and Borussia Dortmund in Sinsheim, Germany, Friday, Sept.29, 2023. (AP Photo/Michael Probst)
Junak Borusije Marko Rojs (Foto: Beta/AP Photo/Michael Probst)

Još nije za “staro gvožđe”: Rojs “ugasio” Hofenhajm i pogurao Milionere na vrh (VIDEO)

Borusija iz Dortmunda je zbog obaveza u Ligi šampiona morala već ovog petka u bundesligašku akciju, ali joj to nije smetalo da zabeleži novu pobedu na teškom gostovanju u Hofenhajmu gde je bilo 3:1.

Prvi pogodak na utakmici za goste dao je novajlija Niklas Filkrug u 18. minutu posle velike greške odbrane rivala. Asistirao mu je Julijan Brant.

Kramarić je poravnao na 1:1 iz penala koji je sam izborio u 24. minutu. Ovo je Hrvatu bila čak peta utakmica zaredom da je dao gol u svim takmičenjima. Mašina.

Ipak, Marko Rojs je u trećem minutu nadoknade prvog poluvremena posle greške golmana Baumana doneo novu prednost gostima.

Dortmund je od 71. bio sa igračem manje jer je dva žuta kartona ekspresno, u samo četiri minuta, dobio levi bek Bensebaini. Konačnih 3:1 za Borusiju postavio je Norvežanin Rijerson u petom minutu nadoknade drugog poluvremena.

Borusija je posle ove pobede lider Bundeslige, a Hofenheim je prvim porazom posle četiri meča, pao na šesto mesto.