Aleksandar Jovanović; Foto: MN Press

Jovanović odbranio tri penala i odveo Partizan u polufinale Kupa

Fudbaleri Partizana slavili su u četvrtfinalu Kupa Srbije protiv Voždovca posle boljeg izvođenja jedanaesteraca. Rezultat u regularnom delu utakmice na stadionu Partizan bio je 1:1.

Fantastičan na golu crno-belih bio je Aleksandar Jovanović koji je posle tri odbranjena penala odveo crno-bele u polufinale Kupa.

Gol za crno-bele postigao je od skoro i reprezentativac Srbije Samed Baždar u drugom minutu nadoknade prvih 45 minuta.

Do samog kraja utakmice delovalo je da Partizan rutinski grabi ka pobedi, međutim u 89. minutu posle izuzetno lepog šuta Stefana Pirgića voždovac stiže do rezultata koji vodi ovaj meč u penal seriju.

Izmenjen sastav i gol najmlađeg

Tim Igora Duljaja izašao je u izmenjenom sastavu u odnosu na prethodni ligaški meč. Umesto Goha, Zahida, Kanutea i Kovačevića koji su počeli meč protiv Novog Pazara u pretposlednjem kolu Superlige Srbije, na današnjem meču su se u sastavu našli Ovusu, Natho, Kalulu i Filipović.

Delovalo je da izmenjen sastav neće uticati na ishod meča, bolje su krenuli crno-beli a Baždar je do vodećeg gola imao i još nekoliko prilika da se upiše u strelce. Posle fantastičnog pasa Aranđela Stojkovića Baždar je lako matirao golmana Voždovca.

Pirgić fantastično matirao odbranu crno-belih

Voždovac se ovog proleća ne snalazi dobro na terenima širom Srbije, a posle deset kola ima osam poraza i dva remija.

Ipak danas je tim Nikole Mitića izašao na stadion Partizana sa nekom novom energijom koja je na videlo došla tek u 89. minutu kada je mladi Pirgić “zategao praćku” i pogodio u nebranjeni ugao golmana Partizana.

Nešto ranije u 70. minutu imao je Voždovac idealnu priliku da izjednači protiv Partizana u četvrtfinalu Kupa Srbije, ali je Aleksandar Jovanović odbranio udarac Džuniora Flemingsa.

Jovanović odveo Partizan u polufinale

Penal serija je krenula odmah loše za Voždovać pošto je Jovanović odmah odbranio jedanaeserac Neškoviću, što će se ispostaviti i kao ključni trenutak u ovo meču. To je bio drugi penal danas koji je Jovanović odbranio, pošto je nešto ranije odbranio i Flemingsu.

Malo je falilo da Jovanović odbrani Flemingsu i u penal seriji, ali ipak je Jamajčanin bio precizan. Jovanović je odbranio i peti penal Voždovca, strelac gola iz 89. minuta Pirgić loše je šutirao a još jednom se istakao čuvar mreže Partizana koji je bio i apsolutni heroj crno-belih u četvrtfinalu Kupa Srbije.

Za Partizan su redom penale postizali Janković, Nikolić, Antić i Zahid.