Jović dočekao prvenac posle 349 minuta, upisao i asistenciju: Milan hvata priključak (VIDEO)

Pre nekoliko godina bila bi to stvar rutine i jedina dilema bila bi koliko je golova dao Luka Jović na nekom meču. Međutim, poslednjih meseci mu nije lako, muči se u dresu Milana, pa bi prvenac koji je postigao večeras na San Siru moga da ga vrati fudbalski u život.

Milan je slavio protiv Frozinonea sa 3:1, a Jović je bio strelac prvog gola u 43. minutu kada je posle gužve u šesnaestercu spakovao loptu iza leđa golmana gostiju.

Bio je to prvi pogodak za Srbina posle 349 minuta mučenja u Seriji A od početka sezone u kojima je mahom ulazio sa klupe za rezerve.

Srpski napadač je ove subote dobio poverenje trenera Piolija i u potpunosti ga iskoristio.

Da bodovi ostaju na San Siru bilo je jasno u 50. minutu kada je Kristijan Pulišić povisio na 2:0. Asisitrao mu je golman Manjan. Treći gol za Milan postigao je engleski štoper Fikajo Tomori, a asistirao mu je Jović u 74. minutu.

Počasni pogodak za Frozinone postigao je Brešianini u 82. minutu, a odmah zatim Jović je napustio igru.

U preostalim mečevima subotnjeg programa, Lacio je pobedio Kaljari na Olimpiku sa 1:0, a pogodak odluke postigao je Pedro već u osmom minutu.

Đenova i Empoli su podelili bodove (1:1). Domaćin je poveo golom Malinovskog u 27, a izjednačio je Kanćelijeri u 67. minutu.