Očajna partija Luke Jovića (Foto: Printscreen/Twitter)

Jović ošamario protivnika i “popio” crveni: Milan primio 2 gola u nadoknadi i izgubio u Monci (VIDEO)

Dočekao je Luka Jović posle mnogo vremena da bude starter u Seriji A u dresu Milana, ali se nije proslavio jer je isključen u 53. minutu duela sa Moncom. Potpuno zasluženo.

Rosoneri su poraženi sa 4:2, a Srbin je isključen jer je udario po licu protivnika. Bio je to duel bez lopte, a Jović je ošamario iskusnog defanzivca Monce Armanda Ica i zasluženo dobio crveni karton.

Glavni sudija Kolombo mu je najpre pokazao samo žuti karton, ali je, posle sugestije iz VAR sobe i pregledanog snimka odlučio da poništi odluku i izbaci Srbina iz igre.

Kompletnu situaciju pogledajte OVDE.

Nije ovo generalno bilo veče srpskog napadača. Gotovo da nije imao priliku da se upiše u strelce jer su ga domaćini dobro čuvali. Monca je do prednosti došla u završnici prvog poluvremena.

Prvo je Pesina sa bele tačke u 45. minutu doneo prednost domaćinu, da bi u šestom minutu nadoknade Dani Mota posle sjajne finte izigrao odbranu Rosonera i povisio na 2:0.

Izgledalo je da je Milan gotovo u 53. minutu kada je glavni sudija isključio Jovića, ali je u taboru gostiju proradio neki inat. Nije prošlo mnogo, a Olivije Žiru je smanjio rezultat u 65. minutu.

Uporno je Milan napadao sa destoricom, a za to je nagrađen u 88. kada je Pulišić lepim udarcem levicom iskosa izjednačio na 2:2. Međutim, ni tu nije bio kraj.

Samo što su domaćini krenuli sa centra lopta je došla na nekih 18 metara do Vorena Bonda, a mladi Francuz preciznim udarcem treći put matirao golmana Majka Manjana za 3:2.

Ni to domaćinima nije bilo dovoljno, pa je u poslednjem minutu nadoknade i dete Rosonera Lorenco Kolombo postavio konačnih 4:2.

Milan je ovim porazom propustio šansu da pretekne Juventus na drugom mestu.