Luka Jović

Jović promašio pobedu protiv šampiona Evrope: Srbija sjajnom odbranom odolela Španiji (VIDEO)

Fudbaleri Srbije preživeli su šampiona Evrope. Orlovi su uspeli da se odbrane i da sa Španijom odigraju 0:0 u meču u kom se selektor Dragan Stojković Piksi praktično odlučio za bunker. I možemo da kažemo, doneo je dobru odluku.

Kada Španija počne da igra njenu igru, da plete mrežu oko vašeg gola, preostaje vam samo jedno. Da se grčevito branite, ali i da probate iz ubojitih kontranapada da joj zapretite.

Upravo to i jeste uspelo reprezentativcima Srbije u nekoliko navrata, čak su imali i zrelije šanse u prvom poluvremenu, a najzreliju od svih propustio je Luka Jović u 35. minutu, kada je promašio nepromašivo.

Španci, srećom, nisu to uspeli da kazne do poluvremena, pa se na pauzu otišlo pri rezultatu 0:0.

Inače, valja napomenuti i da je sa razglasa stadiona Rajko Mitić pre meča, tokom poluvremena i posle utakmice moglo da se čuje puno numera Riblje Čorbe, a sve u čast preminulog Borisava Đorđevića.

U drugom poluvremenu ista slika kao u prvom. Španci su pleli mrežu, naši se uspešno branili i pretili iz direktnih kontranapada. Doduše, ređe nego u prvih 45 minuta.

Španci su najbolju priliku imali u 70. minutu, prvo Aleks Grimaldo, a onda i Lamin Jamal, ali se tada sve dobro završilo za naš tim. Pet minuta kasnije, Predrag Rajković je sprečio Jamala da postigne pogodak, sjajno je intervenisao naš zamenik kapitena koji je sinoć postao otac.

Trudili su se Španci i do samog kraja da probiju “tramvaj desetku” ispred našeg gola, ali nisu uspeli zbog velike borbenosti koju su naši reprezentativci pokazali.

U narednom kolu Španija igra sa Švajcarskom, dok Srbija u nedelju gostuje Danskoj. U drugom meču naše grupe Danska je slavila nad Švajcarskom 2:0, ali treba reći da su Švajcarci imali crveni karton od sredine drugog poluvremena, koji je dobio Niko Elvedi.